روانشناسی فردی

قربانیان تجاوز و تروما در معرض اختلال شخصیت ضد اجتماعی

حوادث ناگهانی، تجاوز و شکنجه باعث اختلال شخصیت ضد اجتماعی می شود.

خط سلامت:هما مسافر: پژوهش ها نشان می دهد افرادی که بر اثر اختلال استرس پس ازسانحه(PTSD) ، تروماها، آسیب های شدید، تجاوز و …قربانی می شوند، با احتمل بیشتری دچار شخصیت ضد اجتماعی می شوند.

به گزارش گروه ترجمه خط سلامت در این پژوهش که از زنان و مردان زندانی صورت گرفته  مشخص شد آنان در معرض شدید تروما قرار داشته اند. بررسی های روان شناختی روی آنان نشان داد که به اختلال شخصیت ضد اجتماعی و سایکوپت دچار شده اند.

این پژوهش ها هنوز روشن نکرده است که آیا انواع خاصی از تروما در طول زندگی بر ایجاد اختلال شخصیت ضد اجتماعی و سایکوپت تاثیر دارد یا خیرو آیا شدت علائم در تروما و اختلال استرس پس از سانحه(PTSD) تا چه میزان در ایجاد اختلال شخصیت ضد اجتماعی موثر است.

گزارش خط سلامت حاکی است که 88 زن و مرد حبس شده برای تشخیص اختلال شخصیت ضد اجتماعی و شدت روانپریشی، شدت علائم اختلال استرس پس از سانحه و سابقه ی آسیب های جنسی، جسمی، جنایات مرتبط با آن در این مطالعه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

یافته ها نشان داد آسیب ها و تروماهای جنسی به شکل معناداری با سایکوپت و ترومای جسمی و تروماهای مرتبط با ارتکاب جرم با اختلال شخصیت ضد اجتماعی مرتبط است و شدت علائم آسیب و تروما با اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و اختلال شخصیت ضد اجتماعی مرتبط نیست.

متخصصان توصیه می کنند در صورتی که کودکان و نوجوانان دچار تروما و یا اختلال استرس پس از سانحه(PTSD) شدند لازم است بلافاصله درمان های روان شناختی آغاز شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن