روانشناسی فردینوتیفیکیشن

اگر کمر درد دارید به این دو درد روانی مشکوک شوید

خط سلامت: کمر درد شایع ترین دردی است که افراد به آن مبتلا می شوند.

به گزارش خط سلامت پژوهش ها نشان می دهد که بین شدت کمرد درد و افسردگی و اضطراب رابطه ی مستقیمی وجود دارد و افرادی که دچار کمر درد هستند، اگر مضطرب یا افسرده باشند، درد بیشتری را تجربه خواهند کرد.

ریشه کمر درد

متخصصان می گویند ریشه ی بسیاری از کمر درد ها معلوم نیست و هیچ علت خاصی برای آن ها وجود ندارد. آنان معتقدند کمر دردی که بیشتر از سه ماه ادامه پیدا کند در واقع به یک درد مزمن تبدیل شده است و باعث می شود که فرد کیفیت زندگی اش را از دست بدهد. متخصصان می گویند درد های مزمن افسردگی را به همراه خواهند آورد و فرد به علت اضطرابی که دارد می خواهد بداند که این درد چرا بهبود پیدا نمی کند، بنابر این افکارش به شدت درگیر خواهد شد و بهبود فرد با کندی مواجه می شود.

درد های روانی در مقابل دردهای جسمانی

متخصصان می گویند در برابر دردهای جسمانی باید توجه ویژه ای به درد های روانی به خصوص افسردگی و اضطراب شود. بررسی این مساله به فرد کمک می کند درد کمتری را تحمل کند و با درمان های روانی طول مدت بیماری کاهش می یابد و فرد زودتر به بهبودی می رسد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن