سلامت جنسینوتیفیکیشن

این رابطه برای زنان اهمیت زیادی دارد

خط سلامت: رابطه جنسی فواید متعددی بر سلامت روانی زنان دارد علاوه بر این کم شدن رابطه جنسی در سلامت جسمانی زنان تاثیر گذار بوده و موجب احساس درد در آنان می شود.

به گزارش خط سلامت متخصصان معتقدند وقتی رابطه ی جنسی به هر دلیلی در زندگی یک زن از اولویت خارج می شود و زنان درگیر مسئولیت های متعدد اجتماعی و خانوادگی می شوند، کمتر به این نکته واقف هستند.

توقف رابطه جنسی

توقف رابطه جنسی علائمی شبیه به دوره ی یائسگی را ایجاد می کند.

در کنار این تغییرات با کاهش رابطه جنسی میزان استروژن موجود در بدن زنان نیز کم می شود و به این علت زنان با خشکی رو به رو هستند. کاهش استروژن به طور عمده در یائسگی دیده می شود ولی در کم شدن رابطه جنسی زنان، زنان را مبتلا می کند. بنا بر این در کم شدن رابطه جنسی زنان با نازکی، خشکی، التهاب، درد، سوزش، خارش هنگام ادرار کردن رو به رو هستند و زمان های سرفه و عطسه نیز درد و سوزش را تجربه می کنند.

متخصصان سلامت جنسی می گویند: برقراری رابطه جنسی سالم به طور مرتب و اصولی باعث می شود که افراد نه تنها از مزایای سلامت جسمانی بهره مند شوند بلکه بهداشت روان شان نیز تامین شده و در سایه رابطه جنسی خوب، زندگی شان سرشار از شادمانی را تجربه کنند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن