زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

دعوای زن و شوهری هم قاعده دارد / اختلافات زناشویی را جنگ جهانی نکنید

زن و شوهرها حداقل 6 دقیقه در روز در مورد مشکلات مالی و خانوادگی و فرزندان شان بحث می کنند.

به کار بردن الفاظ رکیک و سرکوفت زدن و جنگ و دعوا بین زن و شوهر ها نه تنها باعث ایجاد عدم تفاهم بین زن و شوهر می شود بلکه روی هر کدام از زوجین تخریب های روانی نیز بر جای خواهد گذاشت.

قواعد دعوای زوجی

به کار بردن الفاظ بد و جنگ و دعوا در یک مطالعه و تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است.به گزارش خبرنگار خط سلامت این پژوهش روی 150 زوج انجام شده و در آن روشن شد که آنها حداقل 6 دقیقه در روز در مورد مشکلات مالی و خانوادگی و فرزندان شان بحث می کنند.

تاثیر دعوای زوجی بر سلامت جسم

محققان در ادامه پژوهش به بررسی وضعیت جسمانی و تاثیر این مجادله روی قلب و عروق آنان پرداخته و متوجه شدند 20 درصد از زنانی که بیان کننده و یا شنونده جملات خصم آمیز و ناراحت کننده هستند، با مشکلات عروقی و گرفتگی رو به رو می شوند.

به گزارش خط سلامت مجادلات تند و نامطبوع بین زن و شوهر باعث کاهش مقاومت ایمنی می شود و تاثیر آن در تعویق بهبود بیماری ها و جراحات بر جای می ماند.

فرمول دعواهای زوجی

بر اساس این گزارش روان شناسان توصیه می کنند زن و شوهر ها در اختلاف نظر ها به دنبال مقصر نباشند و در مسائلی که با هم اختلاف نظر دارند به صحبت های هم گوش داد و تمرکز خود را روی مساله قرار دهند.

یادآوری این مساله که آنها اعضای یک تیم دو نفره هستند، حل مشکل را آسان تر خواهد کرد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن