سلامت جنسی

ترس از رابطه ی جنسی

ترس از رابطه ی جنسی با این راهکار های روانی کاهش می یابد.

خط سلامت: گروهی از دختران جوان پس از ازدواج از رابطه ی جنسی می ترسند، این ترس به چه علت است؟

به گزارش خط سلامت تصویر هایی که افراد بر اساس نظرات دیگران و یا اطلاعات نادرست دارند در پاره ای از موارد باعث ایجاد ترس از رابطه ی جنسی است. توجه به مراحل زیر موجب کاهش ترس از رابطه ی جنسی می شود.

زیاد به رابطه ی جنسی فکر نکنید

روان شناسان معتقدند توجه زیاد به هر موضوعی نشانه ی آن است که افراد در مورد آن مساله دچار ابهام و ترس هستند، سهم خود را در رابطه ی جنسی در نظر بگیرید. در یک رابطه دو نفر وجود دارد و صرفا اگر شما به این رابطه در شرایط موجود رضایت ندارید لزومی ندارد بترسید چون می توانید آن را مدیریت کنید و محکوم به آن نیستید.

به گزارش خط سلامت رابطه ی جنسی را یک رابطه ی عاطفی ببینید و عواطف در آن سهم زیادی دارد پس وقت آن است دیدگاه تان را تغییر دهید.

با یک متخصص مشاوره کنید

به گزارش خط سلامت از موضوع ترس تان، یعنی ترس از رابطه ی جنسی صحبت کنید. بهتر است این صحبت را با یک روانشناس در حوزه ی سلامت جنسی انجام دهید، چون اطلاعات نادرست و ترس های تان را می تواند با تحلیل های درست به شما بشناساند.

با شریک زندگی تان صحبت کنید

به گزارش خط سلامت هیچ کس به اندازه ی همسر تان نمی تواند در این خصوص به شما کمک کند و از این ترس و استرس آزار دهنده دور تان کند، کمترین فایده ی این صحبت در این است که او متوجه می شود چرا از او دور می شوید.

اطلاعات خود را ارتقا دهید

هر اندازه اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت های جنسی کسب کنید، ترس تان کمتر خواهد بود. به گزارش خط سلامت با این اطلاعات متوجه خواهید شد که بخشی از تجربه ی دردی که از آن می ترسید، ذهنی است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن