مثبت اندیشینوتیفیکیشن

رابطه تحت تاثیر این 3 زاویه است

خط سلامت: رابطه ی بین افراد بر سه زاویه ی منم، تفاهم و هم افتراقی بنیان گذاشته شده است.

به گزارش خط سلامت بر اساس اینکه یک فرد از کدام یک از این سه برخوردار است می توان بیشتر دریافت که او به چه درجه ای از رشد روانی دست یافته است.

بیایید به کالبدشکافی این سه مفهوم و زاویه  ای که در روابط بین فردی برجای می گذارند، بپردازیم.

زاویه ی نخست مربوط به مفهومی به نام فهم است. اکثر افراد با این واژه آشنا هستند و در خیلی از مراودات زمانی که تصور می کنند فرد روبرو به درک درستی از آنها یا دیدگاه های شان نرسیده است، می گویند فلانی فهم ندارد. فهم داشتن یعنی درک کردن دیگران بر حسب شرایط و موقعیتی که در آن قرار دارند. هر اندازه میزان زاویه ی فهم بازتر باشد، ابعاد درک متقابل گسترده ترو روابط بین فردی عمیق تر و پایدارتر خواهد بود.

زاویه ی دوم مربوط به تفاهم است. تفاهم یعنی اینکه من توانایی پذیرش تفاوت هایی را که بین من و تو است، دارم. در این راستا روابط به پایداری خواهد رسید و افراد می توانند سازگارانه تر به زندگی بپردازند. ایراد گرفتن ها در سایه ی تفاهم به کمترین میزان خود خواهد رسید و آرامش در روابط حاکم خواهد شد.

سومین زاویه هم افتراقی نام دارد. این زاویه در اصل تکمیل کننده ی زاویه ی قبل وبه این معنا است که من نه تنها از تفاوت هایی که میان ما وجود دارد،آگاه هستم بلکه به این درجه از رشد و آگاهی رسیده ام که می توانم از این تفاوت ها به صورت مثبت بهره برداری کنم.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن