روانشناسی فردیزوج و خانوادهنوتیفیکیشن

این افراد خواب یکدیگر را خراب می کنند

خط سلامت: استرس والدین در والدینی که از اختلالات خواب رنج می برند یا فرزندانی با اختلال خواب دارند بیشتر است.

به گزارش خط سلامت بر اساس مطالعه جدیدی از دانشگاه بریگام یانگ، ایالات متحده ، میزان استرس والدین در میان والدینی که خود اختلالات خواب دارند یا فرزندانی با اختلال خواب دارند بیشتر است.

اختلالات خواب و استرس

اختلالات خواب و استرس دارای یک همبستگی دو طرفه هستند. استرس باعث اختلالات خواب و اختلالات خواب باعث افزایش استرس می شود. در میان والدین، تصور می شود که بین خواب، استرس، خلق و خو و خستگی و خواب فرزندان شان تداخل پیچیده ای وجود دارد.

محققان داده‌های 14009 کارمند را تجزیه و تحلیل کردند که همگی دارای فرزندان وابسته بودند. به طور کلی، 2.2٪ از کارکنان برای درمان استرس و 12.5٪ برای درمان یک اختلال خواب، از جمله بی خوابی، پرخوابی یا آپنه خواب، مراجعه کردند. 2.0

اختلالات خواب در خانواده

محققان دریافتند که پس از تنظیم سن، جنس و وضعیت تاهل، میزان استرس در کارکنان مبتلا به اختلال خواب بیشتر است.

این مطالعه همچنین نشان داد اگر کودکی دچار اختلال خواب باشد، میزان بی خوابی والدین و آپنه خواب هر دو تقریبا دو برابر می شود.

نویسندگان به این نتیجه رسیدند درک بهتر ارتباط بین کیفیت خواب والدین و کودک و استرس والدین ممکن است به بهبود درمان و کاهش خطر این اختلالات کمک کند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن