روانشناسی فردینوتیفیکیشن

چهار تمرین که حال روانی را خوب می کند

خط سلامت: امروزه توجه به معنویت و بعد معنوی وجود انسان بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. معنویت و پیروی از راهکارهای معنوی منجر به افزایش سلامت روان می شود.

به گزارش خط سلامت در سال‌های اخیر، محققان با تمرکز بر معنویت و بعد منوی انسان، سعی کرده اند راه هایی ساده و در دسترس برای کاهش مشکلات روانی و برگرداندن تعادل به زندگی پیدا کنند تا افراد بتوانند با سلامت روان بیشتر به زندگی خود ادامه دهند.

معنویت و روانشناسی

معنویت در نظر روانشناسان بالینی و روانپزشکان پنج بعد را در بر می گیرد:

پیدا کردن معنا برای زندگی

ارتباط متعادل بین درون آدمی با محیط بیرون

رعایت اخلاق

تشکیل شخصیت یکپارچه

آگاهی از وجو خالق برتر

چهار تمرین معنوی

معنویت و توجه به بعد معنوی شخصیت برای انسا ن ها، بستری فراهم می کند تا با اعتقاد به یک نیروی برتر یعنی خدا، بتوانند از فشارهای روانی کم کنند و آرامش بیشتری داشته باشند. چهار تمرین معنوی وجود دارد که تحقیقات روان‌شناختی نشان می‌دهد، بهزیستی و سلامت روان را افزایش می دهد.

مدیتیشن

یک راه برای افزایش سلامت روان از طریق معنویت، مدیتیشن است. تمرین‌های مدیتیشن به مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌ها اشاره دارد که به دنبال تمرکز ذهن هستند. می‌توانیم روی تنفس‌مان تمرکز کنیم تا ذهنمان پرت محرک های محیطی نشود. تجسم یک فضای آرامبخش و زیبا مانند تصویر ساحل وقتی نسیم می وزد به شما کمک می کند، تجربه بهتری از مدیتیشن داشته باشید.

تفکر در عظمت جهان

یک تمرین معنوی برای افزایش سلامت روان، این است که در زیبایی های این جهان تفکر کنید و غرق عظمت هستی شوید. حداقل 15 دقیقه در روز را صرف قدم زدن در یک منطقه طبیعی کنید و به مناظر طبیعی مانند یک گل و یا وزش نسیم تمرکز کنید. این مناظر طبیعی آنقدر زیبایی دارند که تفکر در آن ها شما را به خالق این پدیده ها بیش از پیش نزدیک می کند.

بخشش

بخشش یک تمرین معنوی موثر در افزایش سلامت روان است. بخشش به فرآیند رها کردن احساسات منفی و تمایل به انتقام گرفتن یا اجتناب از دیگری به دلیل دردی که برای ما ایجاد کرده اند، اشاره دارد. به یاد داشته باشید بخشش به معنای گفتن به یک فرد که او را می بخشیم، فراموش کردن یک عمل آزاردهنده یا بازگشتن به یک رابطه ناسالم نیست.

شکرگزاری

برای افزایش سلامت روان هر روز شکر گزاری کنید. شکرگزاری مستلزم شناخت نعمت های زندگی است، بنابراین با دیدی باز به زندگی و داشته های خود نگاه کنید.

یکی از تمرین های شکرگزاری، سه چیز خوب نام دارد. در این تمرین، ما مکث می کنیم تا سه چیز خوب در روزمان را به یاد بیاوریم، بهتر است این موارد را در رفتار خود یادداشت کنید.

این چهار تمرین معنوی، زمانی که در یک جمع از افراد معنوی و همفکر انجام شوند، تأثیر بیشتری دارند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن