سلامت جنسینوتیفیکیشن

با این کار یائسگی را به تعویق بیندازید

خط سلامت: تحقیقات جدید زنانی که رابطه جنسی بیشتری دارند دیرتر وارد یائسگی می شوند.

به گزارش خط سلامت در سطح جهانی، به طور متوسط، زنان در حدود سن 50 سالگی یائسگی را تجربه می کنند، اما تنوع زیادی در این سن در داخل و بین کشورها وجود دارد. در سال‌های اخیر، دانشمندان شروع به کشف عواملی کرده‌اند که بر این تنوع تأثیر می‌گذارند، سیگار کشیدن با سن زودتر یائسگی طبیعی مرتبط است.

رفتار جنسی زنان و یائسگی

اما مطالعه جدید ما نشان داده است رفتار جنسی زنان با زمان یائسگی نیز مرتبط است. ما دریافتیم زنانی که حداقل به صورت هفتگی یا ماهانه رابطه جنسی داشتند، در مقایسه با زنانی که کمتر از ماهانه فعالیت جنسی داشتند، در طول مطالعه 11 ساله کمتر دچار یائسگی شدند. زنان در شروع مطالعه به طور متوسط ​​45 سال سن داشتند و عمدتاً متاهل یا در یک رابطه بودند.

نتایج ما حتی پس از در نظر گرفتن سایر عوامل رفتاری و فیزیولوژیکی، مانند شاخص توده بدنی زن، تعداد فرزندان، میزان تحصیلات و سطوح استروژن قابل توجه بود.

معتقدیم این ارتباط به این دلیل رخ می دهد که بدن “معادل” بین ادامه تخمک گذاری و پایان باروری را تجربه می کند. معاوضه ها در زیست شناسی مهم هستند، زیرا مقدار انرژی که بدن باید صرف فرآیندهای فیزیولوژیکی کند محدود است. به عبارت دیگر، انرژی که برای یک چیز استفاده می شود، نمی تواند برای چیز دیگری استفاده شود و زمانی که از آن استفاده شد، از بین می رود.

از نظر یائسگی، ممکن است زمانی در زندگی فرا برسد انرژی سرمایه‌گذاری شده برای تخمک‌گذاری بهتر است در جای دیگری استفاده شود. به خصوص اگر احتمال تخمک گذاری منجر به بارداری نباشد.

نکته اصلی تخمک گذاری این است که بدن خود را برای بارداری آماده می کند، اما اگر زنی رابطه جنسی نداشته باشد، هیچ شانسی برای بارداری وجود ندارد، بنابراین اگر بدن نشانه های فیزیکی بارداری احتمالی را دریافت نمی کند، چه فایده ای دارد که انرژی را برای فرآیند گران قیمت بدن تخمک گذاری سرمایه گذاری کند؟

در اصطلاح تکاملی، این بدان معنی است که سن یائسگی ممکن است تا حدودی در پاسخ به احتمال باردار شدن سازگار باشد .

یک معامله مثبت

هنگامی که تخمک گذاری متوقف شد، انرژی می تواند در جای دیگری صرف شود مانند فعالیت های پدر و مادر بزرگ. این با تحقیقات موجود مرتبط است که نشان می دهد یائسگی در ابتدا در تاریخ تکاملی ما شکل گرفت تا به زنان اجازه دهد در فعالیت های مادربزرگ شرکت کنند .

مهم است که تاکید کنیم که تحقیقات ما صرفاً نشان می‌دهد که بین فعالیت جنسی و سن یائسگی ارتباط وجود دارد و ما پیشنهاد نمی‌کنیم که افزایش فعالیت جنسی قطعا باعث می‌شود زنان یائسگی دیرتر را تجربه کنند. البته عوامل زیادی در سن یائسگی وجود دارد که یکی از آنها سطح فعالیت جنسی است.

اما با ارائه دانش به زنان مبنی بر اینکه عوامل رفتاری می توانند بر زمان وقوع یائسگی تأثیر بگذارند، امید است که این امر به استقلال بیشتر در فرآیند فیزیولوژیکی اجازه دهد. اگرچه البته هیچ مداخله رفتاری یا پزشکی وجود ندارد که بتواند یائسگی را به طور کامل به تعویق بیندازد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن