روانشناسی فردینوتیفیکیشن

این خط قرمز را در خیال پردازی جدی بگیرید

خط سلامت : رویاپردازی ناسازگار از چند جهت با خیال پردازی معمولی متفاوت است.

به گزارش خط سلامت برخلاف خیال‌پردازی‌های معمولی که می‌توانند زودگذر و ثانیه ای باشند، خیال‌پردازان ناسازگار می‌توانند چند ساعت را در یک رویا سپری کنند. طبق یک مطالعه، خیال‌پردازان ناسازگار به طور متوسط ​​حداقل نیمی از ساعات بیداری خود را در دنیای فانتزی ساخته شده غوطه ور هستند.

دنیای فانتزی خیال‌پردازان

دنیای فانتزی خیال‌پردازان ناسازگار، زنده و با ارزش است و نیاز به ادامه فانتزی می تواند اعتیادآور باشد. خیال‌پردازان ناسازگار، میل شدیدی به رویاپردازی و آزار وجود دارد. همچنین برای بسیاری از خیال‌پردازان متوقف کردن یا حتی کاهش مدت زمانی که صرف خیال پردازی می کنند، دشوار است.

بد خوابی و شرم

اما اولویت دادن به گذراندن زمان در واقعیت های جایگزین و تصوری به بهای نیازهای فیزیکی و اجتماعی می تواند مشکلاتی را در محل کار، مدرسه و حفظ روابط نزدیک ایجاد کند. بسیاری از افراد مبتلا به خیال‌پردازان ناسازگار گزارش می دهند که دچار ناراحتی روانی، مشکل در خواب و احساس شرم در مورد فعالیت خیال پردازی خود می شوند – چیزی که ممکن است از دیگران پنهان کنند.

توجه به این نکته مهم است که خیال پردازی غوطه ور و فعالیت فانتزی واضح به طور پیش فرض ناسازگار نیست. چیزی که خیال پردازی را «ناسازگار» می کند زمانی است که کنترل آن دشوار می شود، زمانی که زمان رویاپردازی بر زندگی واقعی اولویت دارد، و زمانی که اجبار به رویاپردازی با اهداف و روابط مهم زندگی تداخل می کند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن