سلامت جنسینوتیفیکیشن

پیش نیاز رابطه جنسی رضایت بخش را بشناسید

در زندگی هایی که دچار روزمرگی شده و طلاق عاطفی جای خود را باز کرده است خصومت و رفتارهای کنترلگرانه بسیار دیده می شود.

ایجاد یک رابطه ی جنسی مطلوب که حاصلش آرامش و لذت است مستلزم ابراز عشق فراوان در درون و بیرون اتاق خواب است. اینکه روابط زوجین در تمام روز سرشار از رفتارهای تخریبی و پر تنش باشد انتظار رابطه ی جنسی مطلوب و آرامش بخش محال است.

یک راهکار موثر

برای اینکه مرد بتواند اعتماد به نفس لازم جهت بهبود عملکرد خود را برای سالیان طولانی به دست آورد زن باید خواسته های خود را به همسرش بگوید. این کار نه تنها به نفع زن است بلکه برای مرد نیز سودمند است و به او این امکان را می دهد تا بدون احتمال شکست موفق شود و هنگامی که مرد رضایت زن را جلب می کند اعتماد به نفس او افزایش می یابد و تمایل ذهنی اش به رابطه جنسی بیشتر می شود.

اگر همسران خواسته هایشان را با هم در میان نگذارند، زوج دیگر چاره ای ندارد جز اینکه سعی کند خواسته های او را حدس بزند که در اکثر موارد این حدسیات غلط از آب در می آید.

روابط نامشروع  از کجا شروع می شود؟

مهمترین انگیزه ی افراد متاهلی که به روابط نامشروع روی می آورند تجربه مجدد صمیمیت فردی و جنسی است؛ چیزی که آن را در زندگی مشترک نمی یابند. جذابیت روابط نامشروع بدین دلیل است که هیچ یک از طرفین انتقاد، سرزنش، شکوه و … را به کار نمی برند. اگر در روابط زناشویی این رفتارها نباشد دلیلی جهت ایجاد رابطه ی موازی وجود ندارد.

در روابط نامشروع طرفین تنها برای مدت کوتاهی در کنار یکدیگر هستند و پذیرفته اند شخص مقابل شان متعلق به دیگری است و حق ندارند چیز بیشتری بخواهند. هر رابطه ی نامشروعی با پیدایش اولین بارقه های رفتارهای مخرب به پایان می رسد. این بدان معنا نیست که پایان روابط نامشروع دلیل دیگری ندارد، اما ظهور رفتارهای کنترل گرانه صمیمیت را نابود می کند و رابطه قطع می شود.

 لازمه رابطه جنسی

در ازدواج برای داشتن یک رابطه جنسی خشنود باید فکر ایجاد عشق؛ عشقی که نه مستلزم دفاع و نه حمله باشد در ذهن دو طرف موج بزند و این عشق حداقل پیش از شروع رابطه ی جنسی اهمیت دارد.

متاسفانه گاهی برخی نگرانی ها مثل پول، بچه ها، مدرسه، والدین یا رئیس شرکت که در ذهن زوجین وجود دارد را قبل و حین رابطه ی جنسی عنوان می نمایند که این افکار رابطه ی جنسی خشنود را از بین می برد.

معضل اساسی زوجینی که سالها از ازدواج شان می گذرد کاهش لذت رابطه ی جنسی نیست، بلکه این است که رابطه ی جنسی برایشان اهمیت اولیه را ندارد.

برخی از زوجین گمان می کنند این رابطه صرفا یک رابطه فیزیکی است اما اغلب ابن طور نیست. اشتباه در اینجاست که زوجین با گذشت زمان دیگر به رابطه جنسی فکر نمی کنند و با این کار خود را از داشتن یک رابطه موفق محروم می سازند.

بسیاری از مشکلات زناشویی به این علت است که رابطه جنسی آخرین اولویت است. در واقع با تداوم زندگی زوجین تمام مسائل زندگی بر رابطه ی جنسی پیشی می گیرد. این افراد گمان می کنند همیشه می توانند این رابطه را داشته باشند بدین سبب مدام آن را به تعویق می اندازند و معتقدند حالا کارهای مهمتری داریم که باید انجام دهیم.

با توجه به تئوری انتخاب، همانند بسیاری از کارهای دیگری که ما در زندگی انجام می دهیم  این اولویت بندی و به تعویق انداختن رابطه ی جنسی نیز یک انتخاب است.

رابطه جنسی خلاقانه

همسران نباید رابطه جنسی را دست کم بگیرند. افراد متاهل باید برای بالا بردن انتظارات شان از رابطه جنسی پس از ازدواج حداکثر تلاش خود را انجام دهند. زمان آن رسیده است که خلاقیت مان را به کار ببریم و راهی بیابیم که بتوانیم در تمام دوران تاهل رابطه جنسی را حفظ کنیم.

رابطه ی جنسی یکی از نعمت های بزرگ است. پشت پازدن به این موهبت، همان گونه که بسیاری از زوج ها می زنند رد کردن یکی از بزرگ ترین هدایایی است که به ما عطا شده است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن