روانشناسی فردینوتیفیکیشن

راهی برای کم کردن اثرات منفی موبایل بر کودکان

خط سلامت: کاهش اثرات منفی تماشای صفحه نمایش بر ذهن‌های کوچک کودکان با بازی در بیرون ممکن است.

به گزارش خط سلامت محققان دریافته‌اند اگرچه زمان بیشتر تماشای صفحه نمایش در 2 سالگی موجب مهارت‌های ارتباطی ضعیف‌تر در سن 4 سالگی می شود، اما زمان صرف شده برای بازی در فضای باز می‌تواند این اثرات را کاهش دهد.

تماشای صفحه نمایش

اگر فرزندان خردسالی دارید، احتمالاً نگران این هستید که چه مدت زمانی را صرف تماشای صفحه نمایش تبلت، تلفن، رایانه یا تلویزیون می کنند. احتمالاً شما هم می خواهید بدانید چگونه زمان تماشای صفحه نمایش بر رشد فرزندان تأثیر می گذارد و فکر می کنید آیا کاری وجود دارد که بتوانید برای متعادل کردن اثرات منفی انجام دهید.

مهارت‌های ارتباطی یا مهارت‌های زندگی

کنجی جی. تسوچیا، پروفسور اوزاکا توضیح می‌دهد: اگرچه هم مهارت‌های ارتباطی و مهارت‌های زندگی روزمره در کودکان 4 ساله که در 2 سالگی بیشتر به تماشای صفحه نمایش پرداخته بودند، کمتر بود، اما زمان بازی در فضای باز تأثیرات بسیار متفاوتی بر این دو پیامد رشد عصبی داشت.
وی گفت: بازی در فضای باز واقعاً تأثیرات منفی زمان صفحه نمایش برارتباطات را تغییر نمی دهد اما تأثیری بر مهارت های زندگی روزمره دارد.

وی می‌گوید: در مجموع، یافته‌های ما نشان می‌دهد بهینه‌سازی زمان تماشای صفحه نمایش در کودکان خردسال برای رشد عصبی مناسب بسیار مهم است. ما همچنین متوجه شدیم که زمان تماشای نمایش صفحه به پیامدهای اجتماعی ارتباطی ندارد و حتی اگر زمان نمایش نسبتاً زیاد باشد، تشویق بیشتر به بازی در فضای باز ممکن است به حفظ سلامت و رشد مناسب کودکان کمک کند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن