روانشناسی فردینوتیفیکیشن

این ویژگی را تقویت کنید تا هرگز فراموش نشوید

توجه کردن به چیزی یا کسی در اغلب موارد، نشان دهنده جذابیت آن است. زمانی که چیزی برای شما جالب توجه باشد، معمولا بیش از حد معمول به آن نگاه می کنید.

به گزارش خط سلامت، محققان نشان داده اند در کنار هزاران علامت دیگر، افزایش اندازه مردمک چشم یکی از سیگنال های ظریفی است که نشان دهنده توجه ویژه افراد به کسی یا چیزی است.

مطالعات مختلف نشان داده اند، وقتی از نظر احساسی برانگیخته می شویم، کار مهمی انجام می دهیم یا صرفا به چیزی توجه می کنیم، مردمک چشم به طور خودکار و غیرقابل کنترل گشاد می شود.

توجه مسری است

بزرگ شدن مردمک چشم، باعث می شود توجه دیگران جلب شود. در یک پژوهش تیمی در سال2022 مشخص شد، زمانی که تصاویر با مردمک چشم بزرگ به آزمودنی ها ارایه می شد، آن ها به این تصاویر توجه بیشتری می کردند و  پس از چند دقیقه تصویر را بهتر به یاد می آوردند؛ به این ترتیب محققان نتیجه گرفتند: «آگاهی از توجه دیگران، توجه متقابل را به دنبال دارد. این توجه متقابل نقش مهمی در ایجاد و حفظ روابط اجتماعی دارد؛ پدیده ای که به آن  سرایت توجه می گویند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن