تغذیه و ورزش

این ورزش سلامت روان را تضمین می کند

این ورزش بدون هزینه و مشقت دردهای روانی را بهبود می بخشد. تحقیقات نشان می دهد فقط 30 دقیقه پیاده روی در روز موجب ارتقائ روان می شود.

به گزارش خط سلامت پیاده‌روی باعث بهبود سلامت جسم و بهبود سلامت روان می شود. این ورزش برای سلامتی روان بسیار مناسب است و مطالعاتنشان می دهد که مقادیر اندکی فعالیت بدنی و پیاده روی منجر به بهبود سلامت روانی می‌شوند.

پیاده روی و بیماری های روانی

مطالعه‌ای که روی بیش از یک‌میلیون نفر در طی چهار سال انجام شد نشان داد افرادی که هر روز پیاده‌روی می‌کردند 10درصد کمتر از کسانی که هرگز پیاده‌روی نمی‌کردند به بیماری‌های روانی مبتلا شده بودند، این گزارش نشان می‌دهد حتی افرادی که قادر نیستند در روز ساعت‌ها وقت خود را صرف ورزش کنند با اختصاص تنها 30 دقیقه از وقت روزانه خود می‌توانند سلامت روان شان را تضمین کنند. ورزش‌های هوازی ازجمله پیاده‌روی می‌توانند باعث افزایش استقامت بدنی شوند و این بدان معناست که زمانی که پیاده‌روی می‌کنید انرژی بیشتری دارید. محققان دریافته‌اند که افزایش آمادگی جسمانی نیز می‌تواند عزت‌نفس را بهبود ببخشد. بنابراین پیاده‌روی باعث افزایش اندورفین و بهبود روحیه شما می‌شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن