بارداریزوج و خانواده

3 دلیل افسردگی پس از زایمان در بعضی زنان

چرا برخی زنان دچار افسردگی پس از زایمان می شوند؟هیچ دلیل مشخصی برای ابتلا به افسردگی پس از زایمان در برخی مادران وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد چند علت و عامل خطر به هم مرتبط به این مشکل مربوط باشد.

به گزارش خط سلامت این عوامل در زنان متفاوت است و یک یا چند عامل در آنان دیده می شود.

تغییرات هورمونی

پس از تولد کودک، زنان افت زیادی را در سطوح هورمون استروژن و پروژسترون تجربه می‌کنند. این تغییرات هورمونی سریع در راستای تغییرات فشار خون، عملکرد سیستم ایمنی و سوخت و سازی که مادران تجربه می‌کنند  می‌تواند افسردگی بارداری را فراخواند.

تغییرات فیزیکی

زایمان تغییرات هیجانی و فیزیکی متعددی به‌دنبال دارد. ممکن است با درد فیزیکی ناشی از زایمان یا مشکل در کاهش وزن سروکار داشته باشید که شما را درمورد جذابیت جنسی و فیزیکی‌تان نگران می‌کند.

استرس

استرس مراقبت از نوزاد می‌تواند عوارضی به‌همراه داشته باشد. مادران امروزی اغلب از خواب محروم می‌شوند. بعلاوه، شما ممکن است در مورد توانایی‌تان برای مراقبت صحیح از کودک خود، مضطرب و دستپاچه شوید. این تطبیق‌دهی‌ها می‌تواند دشوار باشد، به‌ویژه هنگامی‌که این اولین تجربه شما برای مادر بودن باشد و باید بتوانید کاملاً به هویت جدید عادت کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن