سلامت جنسینوتیفیکیشن

چه نوع بوسیدنی رضایت زناشویی را نشان می دهد / روانشناسان 2 نوع بوسیدن را زیر ذره بین گذاشتند

بوسیدن یک پیش‌بینی‌کننده مهم رضایت جنسی و رضایت از رابطه برای مردان و زنان در روابط زناشویی طولانی‌مدت است که باعث تداوم و پایداری ازدواج و خانواده می شود.

به گزارش خبرنگار خط سلامت روانشناسان خاطرنشان می‌کنند دو نوع بوسیدن وجود دارد.  بوسیدن جهانی(یعنی تعداد دفعات بوسیدن شریک زندگی خود به طور کلی در زندگی) و بوسیدن خاص ( که در رابطه اتفاق می افتد).  بوسیدن  جهانی تأثیر بیشتری بر نارضایتی جنسی و رابطه نسبت به معیار خاص بوسیدن برای هر دو جنس داشته است و همچنین تأثیر قابل‌توجهی بر معیارهای نارضایتی جنسی (در مقایسه با معیارهای رضایت جنسی) دارد.

راهی برای پایداری رابطه

این یافته ها نشان می دهد که نبوسیدن در یک رابطه ممکن است نشانه نارضایتی زن و مرد از رابطه باشد. با این حال، ممکن است به این معنا باشد که کسانی که در روابط خود ناراضی هستند، ممکن است کمتر شریک زندگی خود را ببوسند.

در حالی که عوامل بی‌شماری وجود دارد که بر رضایت جنسی و رابطه تأثیر می‌گذارند مانند ارتباط، استرس، سلامت روان، بیماری جسمی، پیام‌های اجتماعی و فرهنگی و غیره، این مطالعه نشان می‌دهد که فراوانی بوسیدن در روابط صمیمی از اهمیت زیادی برخوردار است.

مداخله ای ساده در رابطه

روانشناسان پیشنهاد می‌کنند تشویق به بوسیدن در روابط ممکن است مداخله مفیدی برای زنانی باشد که به دنبال تجربه ارگاسم مداوم‌تر و افزایش دفعات جنسی هستند. یافته‌های این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که تشویق بیشتر به بوسیدن در یک رابطه ممکن است به تقویت رابطه و رضایت و کاهش احساس نارضایتی برای مردان و زنان کمک کند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن