تغذیه و ورزش

این خوشمزه های پر طرفدار دشمن روان تان است

استرس زندگی همه ی ما را فراگرفته است. بیشتر استرسها به دلیل فشارهای شغلی، تحصیلی، اجتماعی، خانوادگی و … است. لازم است بدانید علاوه بر این مسائل، مواد غذایی نیز میتواند محرکی برای استرس باشد. فسفر یکی از این عوامل محرک است.

فسفر وسطح استرس

به گزارش خط سلامت فسفری که به نوشیدنی های گازدار اضافه می کنند سطح استرس را افزایش می‌دهد. مصرف نوشابه های گازدار، تعادل کلسیم و فسفر بدن را به هم می زند. عدم تعادل بین کلسیم و فسفر، باعث کاهش کلسیم خون و افزایش برداشت کلسیم از استخوان ها و افزایش خطر پوکی استخوان بخصوص در خانم ها می شود.

تاثیر فسفر

فسفر همچنین بر روی اسید کلریدریک معده که برای هضم غذا لازم است، تاثیر منفی می گذارد و علاوه بر آن برای افرادی که مشکل دفع دارند، مضر است. آب های معدنی و آب چشمه فسفر ندارند.

افزودنی ها

افزودنی ها و نگهدارنده هایی مانند نیتریت و نیترات که به موادغذایی مانند سوسیس، کالباس و ماهی دودی برای محافظت از تخریب اضافه می کنند، با مواد شیمیایی، ترکیب شده و موادی به نام نیتروزامین ها را تولید می کنند. بهترین راه حل برای کاهش اثرات مواد افزودنی، کاهش مصرف غذاهای حاوی مواد افزودنی است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن