زوج و خانواده

با سکوت مردان در رابطه چه کنیم؟

توجه این خبر را به سبک خودتان پایان بدید

ترس از رها شدن و بیزاری از تعارض در بعضی از مردان منجر به رفتاری مانند، خودداری ناسالم می شود.گاهی اوقات زنان به‌عنوان فردی سلطه‌گر و کنترل‌کننده به تصویر کشیده می‌شوند، در حالی که مردان به‌عنوان فردی سازگار و می‌ترسند درباره آنچه می‌خواهند صحبت کنند.

به گزارش خبرنگارخط سلامت این مردان به دلیل ترس های خود، از صحبت کردن با شریک عاطفی شان فرار می کنند و سکوت را اختیار می کنند و اغلب مایلند در هر مشکلی به هر میزانی خود را تحریف کنند تا از عصبانی شدن شریک عاطفی شان جلوگیری کنند، اما این شیوه عوارض سنگینی دارد.

دو موضوع مهم مردان را از صحبت در روابط صمیمانه با زنان باز می دارد. اولی شرم است. مردان تمایلی به صحبت در مورد نیازها و خواسته های خود در روابط با زنان ندارند، زیرا آنها یاد گرفته اند از نظر عاطفی به خود متکی باشند و از نیاز به هر چیزی یا هر کسی احساس شرم می کنند.

دومین مشکل مردان در صحبت کردن، ترس از درگیری و در نهایت ترس از رها شدن است. مردان از صحبت در مورد نیازهای خود در روابط مردد هستند زیرا نگران این هستند که صحبت کردن اوضاع را بدتر یا حتی بسیار بدتر کند.

ترس مردان از رها شدن در روابط شاید بیشتر در طول مدتی که مردان برای اجتناب از تعارض در روابط خود انجام می دهند، قابل مشاهده است. مردان به طور مداوم و با دقت حالات عاطفی شریک زندگی خود را زیر نظر دارند و هرگونه نشانه ای از درگیری، انتقاد یا عدم تایید احتمالی را بررسی می کنند. هر گونه شواهدی مبنی بر ناراحتی یا عدم تایید اغلب توسط مردان به عنوان انتقاد یا شکست تعبیر می شود.

مردان اغلب حاضرند تقریباً به هر میزانی خود را تحریف کنند تا از عصبانی شدن زنان جلوگیری کنند. مردها می توانند از عصبانیت یا عدم تایید شریک زندگی خود آنقدر ناآرام شوند که تا زمانی که این مشکل حل نشود، هیچ چیز دیگری برایشان مهم نیست. با گذشت زمان، مردان می توانند در مورد تعارض در روابط خود آنقدر خجالتی شوند که از تلاش دست بردارند.

داستان یک زندگی

عطا و زهره زمانی که ازدواج شان با مشکل جدی مواجه شده بود به روانشناس مراجعه کردند. عطا ساکت و درونگرا بود و تمایل زیادی به صحبت کردن نداشت. زهره دقیقاً برعکس او برون‌گرا بود، مکرراً حرف‌هایش را می‌گفت بدون اینکه در نظر داشته باشد که کلماتش چه تأثیری بر هر کسی که با او صحبت می‌کرد می‌تواند داشته باشد. همانطور که ممکن است تصور کنید، رابطه عطا و زهره کاملاً بی ثبات بود. عطا اغلب برای کار به مسافرت می رفت، اما حتی زمانی که در خانه بود، زهره اغلب به شدت احساس تنهایی می کرد. هر چه عطا سخت‌تر برای برقراری ارتباط اصرار می‌کرد، گوشه‌گیری و سکوت زهره بیشتر می‌شد.

تصمیم گرفته شد با هر یک از آنها یک جلسه جداگانه برگزار شود. زمانی که درمانگر با عطا تنها صحبت کرد، او شروع به گفتن سال‌ها ناامیدی و نارضایتی از ازدواج کرد وعطا در مورد هیچ بخشی از چیزی که او را ناراحت می کرد با زهره صحبت نکرده بود و هرگز قصد انجام این کار را نداشت.

در عرض چند ماه، عطا و زهره بحث انفجاری دیگری داشتند که برای هر دو آنها عمیقاً ناراحت کننده بود. زهره احساس کرد دیگر نمی تواند تحمل کند و از عطا درخواست طلاق کرد. عطا هنوز چیزی در مورد اینکه چه مشکلی برای او در رابطه آنها پیش آمده است به او نگفته  و در این مرحله، بعید است که او هرگز بتواند ب انجام برساند و همین امر منجر به جدایی این زوج شد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن