روانشناسی فردیعشق و خیانت

عشق به دلبر نامرئی / کراش عجیب ترین رابطه

خیالپردازی های متعدد برای برقراری رابطه با فرد مورد علاقه، کراش داشتن نامیده می شود. متخصصان می گویند قبل از آنکه به خود آسیب‌ بزنید، نفس عمیق کشیده و یک قدم عقب بروید.

به گزارش خبرنگار خط سلامت  جذب شدن به افراد جذاب پاسخی فیزیولویکی و ناآگاه است، بنابراین وقتی می‌فهمید که روی کسی کراش دارید،نگویید چرا این اتفاق افتاده است. ما آگاهانه به مغز  نمی‌گوییم که روی فردی خاص کراش  داشته باشد. مغز ناخودآگاه این کار را انجام می‌دهد. فکر کردن به شیرینی خامه ای آب دهان را راه می اندازد و نمی‌توان مانع این واکنش طبیعی شد. گرایش به یک فرد دیگر ممکن است بصورت ناآگاه رخ دهد اما اینکه چقدر می توان در این شرایط افکار و رفتار را مدیریت کرد،کاملا آگاهانه است. همانطورکه نیازی نیست برای یافتن یک فرد جذاب خود را اذیت کرد، نیازی نیست با پیدا کردن یک نفر کنترل عمل  و قدرت تصمیم گیری منطقی را از دست داد.

 زرافه صورتی را رها کنید

مغز گاهی کار دست ما می دهد. زمانی که می‌خواهید در مورد موضوعی فکر نکنید، بیشتر در ذهن می ماند. به‌همین دلیل موارد ممنوعه برای انسان جذاب است. مطالعات نشان داده‌ افرادی ‌که سعی در کاهش کالری دارند، به غذاهای پرکالری که از آنها اجتناب می‌کنند، بیشتر فکر می‌کنند. این مثال به خوبی نشان می دهد در بعضی شرایط، بجای ایستادگی در برابر تمابلات و افکار بهتر است علت را پیدا و بصورت ریشه ای با آن برخورد کنیم.

عمیق تر نگاه کنید

در بیشتر مواقع،ارتباط با کراش از جذابیتش کم می‌کند. تازگی رابطه از بین می‌رود و نقاط ضعف فرد موردعلاقه کراش دیده می شود. نقاط ضعفی که در مراحل اولیه «نامرئی» بودند.

عشق به فردی اشتباهی

کراش ممکن است روی افرادی صورت گیرد که دسترسی به آنها سخت است مانند سلبریتی‌ها. اگر متوجه شدید اغلب، افراد بیش از حد غیرقابل دسترس، مرکز توجه قرار می گیرند، به دنبال علت این گونه تمابلات باشید. ابتدا بپرسید آیا با برقراری رابطه مشکل دارید؟ آیا برای برقراری ارتباط فوبیا خاصی دارید؟ چرا افرادی را انتخاب می‌کنید که هرگز به‌عنوان شریک زندگی قابل دستیابی نیستند؟ اگر از تعهد می‌ترسید، بهتر است موانعی را که منجر به آن می شود برطرف کنید.

کراش خاص

توجه به دلایل ناخودآگاه نوع کراشی که انتخاب می‌کنید مهم است. گاهی اوقات، افرادی‌ که برای ما جذاب به‌نظر می‌رسند، دارای خصوصیاتی هستند که در واقع دوست داریم داشته باشیم. ممکن است همیشه مجذوب افراد قاطع اما دلسوز شوید. دلیل ناخودآگاه می‌تواند این باشد که، همیشه آرزو داشته‌اید می‌توانستید در زندگی قاطعیت بیشتری داشته باشید یا نسبت به دیگران کمی مهربان باشید. اگر صرفا جذب افرادی می شوید که با هنجارهای جامعه فاصله دارند و با اصطلاح «پسر بد» یا «دختر بد»، از آن ها یاد می شود؛ حتی اگر در سی سالگی باشید، شاید سرکشی شما از دوران نوجوانی روند خود را ادامه داده و حل نشده است و شما هنوز آرزو دارید که کاملا آزاد و رها از جامعه و هنجارهای آن باشید.

 با شخص مناسبی مشورت کنید

اگر با یک دوست صحبت کنید، ممکن است این مسئله در ذهن کنترل شود. اما اگر این کراش به وسواس ذهنی تبدیل شده باشد و زندگی عادی را مختل کرده باشد، صحبت با یک درمانگر برای کنترل شرایط کمک خواهد کرد. غالباً، صحبت‌کردن در مورد چیزی، عمل در مورد آن‌ را بسیار راحت‌تر می‌کند و سبب رفع نیاز می‌شود. یک درمانگر می تواند به عنوان یک غریبه ایمن، شنونده ای حرفه ای باشید و در تصمیم گیری فرد را راهنمایی کند. وقتی احساس می‌کنیم درگیر مسئله‌ای هستیم، چه آن مساله حل شده باشد و چه همچنان درگیر موضوع باشیم، حل کردن آن می‌تواند به حل تعارضات و درگیری‌های عاطفی ما کمک کند و برای ما تجربه‌ای ارزشمند حساب شود.

آیا باید ریسک کنید و به دنبال افراد عجیب و غریب برای کراش باشید؟

گاهی اوقات با از بین رفتن ماهیت رازگونه‌ی کراش بر روی یک نفر و با شروع رابطه، ممکن است ایده‌آل‌های ذهنی برآورده نشود و هیجان برای بودن با کراش تان از بین رود. به شیرینی جذاب مثال قبلی فکر کنید: آن را هوس می‌کنید و آرزوی داشتنش را دارید. اما پس از بلعیدن آخرین تکه، از این که به وسوسه افتاده بودید پشیمان هستید و تصور می‌کنید برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام دهید. تسلیم شدن در برابر میل به داشتن کراشتان به هر قیمتی را، کنترل کنید و با منطق عمل کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن