روانشناسی فردیزوج و خانوادهنوتیفیکیشن

این عشق به بن بست می رسد

عشق یک طرفه عشقی است که در آن یکی از طرفین فرد مقابل را دوست دارد اما فرد مقابل به او احساس یکسانی ندارد و در حقیقت عشق یک طرفه یک شیفتگی است که فرد با علاقه واقعی خود و ابراز آن به هر فرد مقابل آن را بیان می کند.

به گزارش خط سلامت این احساس و عشق یک طرفه در مورد کسی است که او بازخورد احساسی به فرد مقابل خود نمی دهد بنابراین فردی که در عشق یک طرفه قرار دارد معمولاً با این امید که روزی آن فرد او را دوست خواهد داشت و متوجه او قراار می گیرد و به او احساس پیدا خواهد کرد، زندگی را دنبال می کند. به همین علت می توان گفت پس از مدتی عشق یک طرفه در این فرد ایجاد احساس ناامیدی خواهد کرد زیرا خواهد دید که با دادن نهایت احساس خود هدیه های گرانقیمت و نگرفتن بازخورد دچار احساس ناامیدی و کاهش عزت نفس خواهد شد.

اگر عشق یک طرفه دارید به نکات زیر توجه کنید

دوستی کنید

بدون فکر کردن به رابطه، سعی کنید در کنار او یک دوست صمیمی باشید بیش از حد جلو نروید اینکه رابطه را به صورت یک طرفه ادامه دهید، در یک عشق ناسالم قرار گرفته اید. در رابطه وجود مرز بین دو نفر از اهمیت بسزایی برخوردار است .فکر نکنید که با تلاش های یک طرفه می توانید به او بفهمانید که چقدر ارزشمند است.

باور درست

باور فرد مقابل و دیدن ویژگی های او به صورت واقعی کمک خواهد کرد که رابطه در نقطه تعادل قرار گیرد.

توجه به احساسات

به احساسات خود توجه کنید. لزومی ندارد که با پرت کردن حواس خود بخواهید از آن فرد فاصله بگیرید. بیشتر افرادی که در عشق های یک طرفه قرار دارند دچار خشم و پشیمانی های شدید می شوند زیرا در حال دست و پا زدن برای خارج شدن از رابطه هستند و می خواهند از این رابطه به صورت ناگهانی خود را خارج کنند و یا با مشغول کردن ذهن خود به افراد یا مسائل دیگر فاصله شان را با آن فرد زیاد کنند این را بدانید که داشتن احساسات و عواطف نسبت به انسان های دیگر گناه نیست اما اینکه رابطه را روی یک خط تعادل نگه دارید و زیاده روی نکنید مهم است . در غیر این صورت موجب آسیب زدن خواهد شد.

بپذیرید شرایط مساعد نیست

گاهی اوقات شما دوست دارید با فردی رابطه برقرار کنید که به هر دلیلی امکان این ارتباط وجود نخواهد داشت به جای اینکه ارزش خود را پایین بیاورید و خود را سرزنش کنید و به دنبال ایراد بگردید به این فکر کنید که  امکان ارتباط ندارید و از طرف دیگر به آرزوهایی که داریم به صورت ۱۰۰% دست نمی یابیم.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن