اخبارروانشناسی فردی

تکنیکی برای دور کردن استرس

با این تصویرها رنگ زندگی را روشن کنید

استرس بخشی از زندگی هر فرد است و همه انسان‌ها روزانه آن را تجربه می‌کنند. از دیدگاه روانشناسان، این قبیل احساسات درونی تنها به دنبال اتفاقات ناخوشایند زندگی رخ نمی‌دهد بلکه گاهی پیشامدهای مثبت نیز چنین حالت و تنش‌هایی را به وجود می‌آورد.

به گزارش خبرنگار خط سلامت استرس ها در هر صورت، علاوه بر جسم بر فکر نیز تاثیر گذاشته و عوارضی حتی جبران ناپذیر بر جای می‌گذارد اما با این حال روش‌هایی وجود دارد که در حالی که فرد در محاصره‌ عوامل اضطراب زاست بتواند حداکثر آرامش خود را حفظ و در نتیجه افکاری متمرکز داشته باشد. اغلب اوقات، ما قادر به تغییر شرایط بر استرس محل کار یا زندگی خود نیستیم و یا قدرت تعویض شغل خود را نداریم، بنابراین بهره‌گیری از یک راهکار ساده به کنترل تنش‌های روحی کمک بسیاری می‌کند. تصویر سازی، یکی از متدهای بسیار موثر است که به خصوص در ترکیب با روش‌های تن‌آرامی، از جمله تنفس عمیق، اضطراب و استرس را از تن دور می‌کند. عوامل استرس‌زا و موارد خوشایند را در محل کار خود شناسایی کنید و بیشتر فکر خود را روی امور و فعالیت‌های مورد علاقه‌تان متمرکز کنید.

برای تصویر سازی لازم است تصور کنید در موقعیتی آرام به دور از هیاهو قرار دارید و سپس بهترین و دوست داشتنی‌ترین چشم‌اندازی را که تا کنون تماشا کرده‌اید بیاد آورید. تداعی مناظر سرسبز، آب های خروشان و دشت‌های بی انتها به انسان انرژی داده و احساس شادی را در چهره نمایان می‌کند.

به یاد آوردن حوادث شاد نیز یکی دیگر از روش‌های تصویرسازی است. به این منظور شادی‌ها و روزهایی زیبا، آرام و پر از دوستی و محبت را به یاد آورید. سعی کنید تصویر زیبایی را در ذهنتان خلق کنید. صدای دریا، آواز پرندگان، بوی چمن‌های چیده شده، مزه یک شربت خنک و گرمای آفتاب در یک روز سرد زمستانی بهترین تصاویری است که استرس، اضطراب و فشارهای محیطی را از ذهن و فکر کاهش می‌دهد.

تصویرسازی به ذهن امکان تمرکز و تمرین را داده و به افراد امکان حضور در مکان‌ها یا شرایط آرام بخشی که اکنون امکان حضور در آن ندارید، می‌دهد.

این تکنیک برای افراد ورزشکار نیز بسیار مفید است تا به کمک تصویر سازی حضور در مناطق خوش آب و هوا، از تمرینات موثری بهره‌مند شوند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن