تغذیه و ورزش

به افسردگی و اضطراب لبخند بزنید

افرادی که به طور مرتب ورزش می‌کنند کمتر دچار افسردگی و اضطراب هستند.

شادی و خنده رویی نه تنها به خود فرد بلکه به اطرافیان او نیز احساس خوشایندی می‌دهد و او را سرشار از انرژی می‌کند. شادی و خنده رو بودن به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعضی از این عوامل فردی و اکتسابی و بعضی از این عوامل محیطی و اجتماعی است.با این حال شناخت این عوامل و بررسی آن‌ها به عنوان عوامل موثر که موجب ارتقاء سلامت روح و جسم می‌شود نقش حائز اهمیتی دارد.

به گزارش خبرنگار خط سلامت ارتباط فکر و بدن معمولا به عنوان عوامل کامل کننده‌ شادی به شمار می روند. متناسب نگه داشتن بدن از طریق تمرینات ورزشی اثرات قابل توجهی روی فکر دارد. افرادی که به طور مرتب ورزش می‌کنند کمتر دچار افسردگی و اضطراب هستند.

با تمرینات ورزشی ترشح هورمون کورتیزول که باعث ایجاد استرس است کاهش پیدا می‌کند اگر دچار استرس زیادی هستید ممکن است زمان بیشتری برای کاهش یافتن کورتیزول لازم داشته باشید. ورزش باعث میشود غده‌ هیپوفیز، اندورفین بیشتری آزاد کند، البته به یاد داشته باشید اندورفین با ورزش‌های شدید مثل دویدن آزاد می‌شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن