سلامت جنسی

حوادث چه تاثیری بر عملکرد جنسی دارد؟

بر انگیختگی های جنسی و عملکرد جنسی در حوادث با اختلال رو به رو خواهد بود.

پژوهش ها نشان می دهد افرادی که با حوادث غیر مترقبه، تروما و اختلال استرس پس از سانحه مواجه می شوند، دچار مشکلات جنسی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خط سلامت مشکلات در تمایل و عملکرد جنسی اغلب در افراد دارای اختلال استرس پس از سانحه بروز می کند ولی سوالات زیادی در مورد مکانیسم های اساسی بروز مشکلات جنسی در اختلال استرس پس از سانحه باقی است. هدف از این بررسی ارائه مدلی است که تحت تاثیر عدم توانایی در تنظیم و تغییر مسیر بر انگیختگی فیزیولوژیکی مورد نیاز عملکردجنسی سالم است.

شواهد نشان داد همبودی میان اختلال عملکرد جنسی و اختلال استرس پس از سانحه وجود دارد و مکانیسم های بیولوژیکی و روانی ممکن است زمینه ساز این همبستگی باشد. نتایج این پژوهش نشان می دهد که به دنبال قرار گرفتن در معرض تروما ممکن است فرایند های بیولوژی، شناختی و عاطفی تحت تاثیر قرار گرفته و اختلال عملکرد جنسی را به دنبال داشته باشد. درمان اختلال استرس پس از سانحه باید شامل نقص عملکرد جنسی باشد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن