روانشناسی فردیسلامت جنسی

کرونا سیکل زنان را به هم ریخته است

استرس در دوران همه گیری کرونا ( کووید 19) باعث بی نظمی در سیکل و چرخه قاعدگی زنان می شود.
مطالعات اخیر روی 200 زن نشان می دهد زنانی که سطح بالاتری از استرس را در طول بیماری همه گیرکرونا ( کووید 19) تجربه کرده اند درمقایسه با افرادی که سطح استرس متوسطی دارند خونریزی قاعدگی شدیدتر و طول دوره بیشتری را تجربه می کنند.
محققان می گوید: ” می دانیم استرس اضافی بر سلامت و رفاه کلی تأثیر منفی می گذارد ، اما برای زنان که قاعدگی دارند ، استرس می تواند الگوهای طبیعی چرخه قاعدگی و سلامت کلی باروری را نیز مختل کند.”

تاثیراختلالات خلقی درچرخه ی قاعدگی

به گزارش فائقه بیگلرزاده ازخط سلامت،تحقیقات قبلی نشان داده بود بی نظمی در چرخه قاعدگی اغلب توسط زنانی که دچار اختلالات خلقی مانند اضطراب و افسردگی هستند و یا کسانی که با استرس های حاد زندگی مانند بلایای طبیعی ، قحطی یا … روبرو هستند ، گزارش می شود. .با توجه به ماهیت بی سابقه همه گیری کرونا ( کووید 19) و تأثیر قابل توجه آن بر سلامت روان ، این داده ها شگفت آور نیست.
از زمان شروع همه گیری کرونا ( کووید 19) رسانه های اجتماعی یکی از بسترهای اصلی بوده است که در آن زنان که قاعدگی دارند می توانند سوالات یا نگرانی های خود را درمورد چرخه قاعدگی به اشتراک بگذارند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن