اخبارروانشناسی فردی

تفاوت شخصیتی جناح چپ و راست+امضای ذهنی افراط گرایان سیاسی

روانشناسان می گویند افراط گری سیاسی با امضای ذهنی افراد مرتبط است.

متعصب بودن یکی از مواردی است که روابط را دچار چالش می کند. متعصب بودن در روابط زناشویی به اختلافات بسیار دامن می زند. چرا برخی از افراد بسیار متعصب اند؟

شناخت و شخصیت متعصب

به گزارش هما مسافر از خط سلامت ، محققان درباره ی متعصب بودن به مطالعه پرداختند تا نشان دهند ترکیب خاصی از ویژگی‌های شخصیت و شناخت ناخودآگاه راه‌هایی را در مغز ایجاد می کند که در دریافت اطلاعات اساسی موثر بوده و پیش بینی کننده قوی در ایجاد دیدگاه های متعصبانه و افراط گرایانه در طیف وسیعی از باورها دارد.

امضای ذهنی افراط گرایی سیاسی

محققان می‌گویند مغز افرادی که در جمع هستند و بسیار خوش رفتاری می‌کنند در پردازش اطلاعات ادراکی کندتر عمل می کند، ولی از نظر شخصیتی این افراد تکانشی هستند بنابراین امضای ذهنی افراط‌گرایی ناشی از مسائل روانشناختی محافظه‌کارانه و تکانشی است. محققان می‌گویند: اگرچه هنوز در مراحل اولیه این تحقیق قرار دارند، اما این تحقیق می‌تواند به حمایت بیشتر از افرادی که در معرض رادیکالی و افراطی شدن در طیف‌های مختلف سیاسی قرار دارند، بپردازد.

مغز جناح چپ و راست

آنان می گویند با استفاده از این مدل می‌توانند با ما در پیش‌بینی جهان‌بینی بهتر کمک کنند. بر اساس این مطالعه افرادی که به جناح چپ یا به جناح راست علاقه‌مندند و متعصبانه و افراط گرایانه مسائل را بررسی می‌کنند ، می توان عملکردهای شناختی شان را بر این اساس مورد توجه قرار داد. احساسات داغ در کنار شناخت ناخودآگاه به صورت سرد وجود دارد با پردازش اطلاعات اولیه می‌توان به یک امضای روانشناختی رسید.

محققان می‌گویند با این تفکر و با این یافته ها می توان درک اجتماعی را در مورد شکاف های ایدئولوژیکی تقویت کرد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن