زوج و خانوادهسلامت جنسی

میل جنسی بعد از دعوا و مشاجره زیاد می شود+ذهنیت تان را از رابطه بعد از دعوا عوض کنید

بعد از یک دعوا و مشاجره ی زناشویی جدید و درگیری عاشقانه احساس میل جنسی افزایش پیدا می کند. محققان در حال تحقیق بر علت این مسئله هستند.

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت وقتی زن و شوهر با هم دعوا و مشاجره می کنند، احساسات بالا می‌رود و احساس تهدید در فرد ایجاد می شود، بنابراین سیستم دلبستگی به فرد انگیزه می دهد تا بتواند احساس امنیت خود را با افراد مهم زندگی مانند شریک زندگی اش را افزایش دهد. بنابراین معمولاً افراد با روابط عاشقانه انگیزه و دلبستگی جنسی شان را به صورت شگفت انگیزی مدیریت می‌کنند و این یک روش است تا بتوان با آن رابطه عاشقانه را ترمیم کرد.

رابطه جنسی پس از مشاجره

وقتی زن و شوهر با هم دعوا و مشاجره می کنند به نوعی از هم فاصله می گیرند اما رابطه جنسی، احساس صمیمیت و نزدیک شدن را در آنان تقویت می کند. بنابراین آنان به نوعی دوباره در کنار هم قرار می گیرند. احساسات منجر به تهدیدات ناشی از دعوا و مشاجره باعث می‌شود تا افراد تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی داشته باشند. اختلافات فردی و درگیری ها اغلب به زن و شوهر کمک می کند تا با برقراری رابطه جنسی به حل اختلافات بپردازند. اگرچه رابطه جنسی یک روش عالی برای بازیابی احساس صمیمیت بعد از اختلافات است اما توصیه نمی شود که برای برقراری رابطه جنسی آرامش روانی و آرایش عاطفی با همسرتان را به چالش بکشید.

در مشکلات سخت چگونه با مسائل روبرو شویم؟

زمانی که حرف سختی‌ها و مشکلات سخت پیش می آید که اکثر افراد در حالت قرار می‌گیرند که احساس می‌کنند حتی حرکت به سمت حل مشکل برای ایشان غیرممکن و یا به نوعی وقت تلف کردن است اینکه فردی احساس کند در چهل سالگی تمام زندگی اش را برای دیگران گذاشته، اما از کودکی هیچ کس او را دوست نداشته، تنها تر و خسته شده‌ است و در یک جایگاه پایین زندگی می کنند، همیشه و همیشه یک فضای بسیار سخت روانی و برای او ایجاد می کند.

چگونه می توانیم این مشکلات را حل کنیم؟

 لذت های ساده

گاهی اوقات لذت های ساده کافی است تا فرد احساس کند زندگی ارزش زیستن دارد یا می‌تواند در شتاب و حرکت به سمت جلو را ایجاد کند تا به ادامه دادن کارها و زندگی ادامه تشویق شود. در اینجا در این گونه مواقع می توان به تماشای تلویزیون، فیلم، خوردن غذای مورد علاقه، تماشای غروب خورشید، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه، نقاشی کردن، نوشتن، آواز خواندن و برقراری رابطه جنسی پرداخت. افراد در این مواقع می توانند انرژی و شجاعت خود را جمع کنند. افرادی که شروع به نوشتن، آواز خواندن بازیگرتاتر می‌کنند به نوعی در حال کمک به خود هستند.

 اهداف کوچک یا بزرگ

تلاش کردن برای اهداف بزرگ موثر است و می‌تواند زندگی افراد را دچار تحول کند گونه در این مورد می‌گوید اهداف کوچک الهام‌بخش کسی نیستند.

تغییرات

گاهی اوقات تغییر لباس مدل مو در فرد احساس شروع دوباره و تنظیم دوباره زندگی را به وجود می آورد.

فعالیت های سرگرم کننده

به سرگرم کننده ترین فعالیت های خود فکر کنید. اگر خرید را دوست دارید، نواختن موسیقی را، کمک به دیگران را دنبال کنیم.

به لذت فکر نکنید

از چیزهایی که لذت برده اید و آنچه که عامل آن لذت ها بوده‌اند را پیش روی خود بگذارید. کمک به دیگران، مربیگری، توجه به افراد مسن می تواند در این محدوده قرار بگیرد.

مسئولیت های بیشتر

توجه به مسئولیت ها و تغییر نوع مسئولیت‌ها می‌تواند موثر باشد. برای مثال اگر رسیدگی به بچه ها را دوست ندارید می توانید به پخت و پز، خرید، پرداخت قبوض و کارهای بی‌شمار دیگر زندگی بپردازید آنچه که مسلم است این است که می توانید با این تغییرات کوچک شرایط بهتری را در زندگی خود فراهم کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن