اخبارروانشناسی فردی

خستگی را با این روش جا بگذارید

خستگی یکی از مواردی است که همه افراد با آن درگیر هستند. ورزش های کششی ، بهترین تمرین برای از بین بردن خستگی ، استرس و تقویت ماهیچه ها است .

به گزارش هما مسافر از خط سلامت همانطور که روی صندلی تان نشسته اید ، دست راست را به طرف سقف اتاق بالا ببرید و تا آنجایی که می توانید بکشید . حالا نوبت به دست چپ می رسد  ، این تمرین را به مدت 10 ثانیه انجام دهید . سپس دست چپ را روی دسته صندلی قرار دهید و آرام بدن را به سمت چپ برگردانید ، حالا دست راست را هم روی دست چپ قرار دهید و تا آنجا که می توانید دست ها را به طرف چپ بکشید . این حرکت را با طرف راست بدن هم انجام دهید . یک حرکت دیگر برای از بین بردن استرس و خستگی ، تمرین کشش مچ است . همانطور که در مقابل تلویزیون یا پشت میز کارتان نشسته اید ، کف هر 2 دست را ، مقابل صورت تان بگیرید  ، به طوری که بازوها از یکدیگر فاصله داشته باشند ، حالا دست راست  را روی کف دست چپ بگذارید وآن را به طرف صورت خم کنید . انگشتان دست  راست آنقدر به طرف صورت بکشید که کشش را در ناحیه مچ و ساعد احساس کنید ، 15 ثانیه در همین وضعیت باقی بمانید و این حرکت را با دست چپ نیز انجام بدهید . اگر ساعات زیادی را پشت کامپیوتر می نشینید ، 4 بار در روز این تمرین را انجام بدهید . عضله شکم را منقبض کنید . دست ها را در یکدیگر گره بزنید و به طرف جلو بکشید ، حالا کمرتان را به طرف جلو گرد کنید بدون این که گردن را تکان دهید به طرف جلو خیره شوید ، 5 ثانیه مکث کنید و دوباره به حالت اول باز گردید .

فراموش نکنید هنگام کار با رایانه همیشه به گونه ای بنشینید که مچ و ساعد در یک راستا قرار گرفته باشند و برای این که به سندرم تونل کارپال و مچ درد مبتلا نشوید ، تا آنجایی که امکان دارد آن ها را بدون حرکت نگه دارید . صفحه نمایش رایانه را هم طوری تنظیم کنید که گردن تان خم نشود ،آرنج نیز باید به گونه ای قرار بگیرد که زاویه 120 درجه بسازد .برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن