روانشناسی فردی

قند و شکر چگونه مغز را تخریب می کند

مغز از هر عضو دیگری در بدن نیاز به انرژی بیشتر دارد و گلوکز منبع اصلی سوخت رسانی در مغز محسوب می شود.

 رژیم های غذایی و مغز

زمانی که افراد اقدام به استفاده زیاد از قند و شکر می کنند هم مهارت های شناختی و هم کنترل خود را مختل می‌کنند. برای بسیاری از افراد مصرف کمی کمتر از قند و شکر موجب اشتیاق بیشتر می شود. شکر اثرات شبه دارویی در مرکز پاداش مغز دارد. دانشمندان می گویند: مصرف غذا های شیرین به همراه غذاهای شور و چرب اثراتی شبیه به اعتیاد در مغز ایجاد می کند که باعث از بین رفتن کنترل، پرخوری و افزایش وزن می شود.
به گزارش هما مسافر از خط سلامت در انسان ها در ابتدا این اشتیاق به سمت مصرف غذا های پرکالری بود که موجب زنده ماندن می شد که این دیدگاه موجب چاقی و دیابت می شود. انسان با غذا هایی که با قند بسیار و یا سرشار از گلوکز بالا هستند در اصل مناطق پاداش مغز خود را فعال می کند و به نوعی اعتیاد در مغز ایجاد می شود.

اعتیاد به قند

مطالعات در مورد این که پرخوری سیستم پاداش مغز را تغییر می دهد به اثبات رسیده است و که به نوعی باعث اعتیاد می شود. مطالعات حاکی از آن است که پرخوری منجر به کاهش منطقه پاداش مغز و اعتیاد خواهد شد و به این دلیل این افراد به مرور به سمت غذا های پرکالری و اشباع شده از قند، نمک و چربی می روند. تحقیقات نشان می دهد که غذاهای شیرین اعتیاد آور تر از کوکائین هستند.

تاثیر شکر بر حافظه

قند اضافی در سرتاسر بدن ایجاد مشکلاتی را خواهد کرد ولی گلوکز موجود در خون زمانی که افزایش پیدا می کند عملکرد شناختی مغز را مختل کرده و باعث کاهش حافظه و توجه کم می شود. برخی از تحقیقات نشان می دهد که مصرف زیاد قند و شکر به نوعی التهاب را در مغز به همراه دارد که این التهاب منجر به ایجاد مشکلاتی برای حافظه خواهد شد.
مطالعه ای که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفته است نشان داد که هیپوکامپ موش هایی که رژیم غذایی شان با قند بالا تامین می شود ایجاد التهاب را در آنها به همراه دارد اما خبر خوب این است که این التهاب دائمی نیست و پیروی از یک رژیم غذایی کم قند باعث می شود که آسیب های حافظه که به خاطر مصرف قند و شکر زیاد بوده است بر طرف شود. تحقیقات منتشر شده در نشریات تخصصی روانشناسی حاکی از آن است که اسیدهای چرب امگا ۳ و‌ کورکومین که در زردچوبه وجود دارد باعث بهبود عملکرد حافظه خواهد شد.

تاثیر شکر بر روان و روحیه انسان

تحقیقات نشان می دهد که شکر روی روحیه نیز تاثیرگذار است.بر اساس یک مطالعه که توسط محققان صورت گرفته است تصویر برداری از مغز در جوانانی که سالم بودند روشن کرد توانایی پردازش احساسات با افزایش گلوکز خون به خطر می افتد و تحقیقات نشان داد که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ هنگام افزایش قند خون دچار احساس غم و اظطراب می شوند. یکی از بزرگترین مطالعات در خصوص ارتباط قند و افسردگی نشان می دهد که خلق و خوی افراد با افزایش مصرف قند به سمت افسردگی سوق پیدا می کند و افرادی که میزان بیشتری از قند و شکر را مصرف می کنند تا ۲۳ درصد بیشتر از افرادی که کم ترین میزان مصرف قند و شکر را دارند دچار اختلال روانی هستند.

ظرفیت های ذهنی

افزایش گلوکز خون به عروق خونی آسیب می رساند.آسیب به عروق خونی یکی از مهم ترین عوارضی است که بر اثر بیماری دیابت روی می دهد و مطالعات روی بیماران دیابتی در طولانی مدت نشان داد که آنها دچار آسیب های مغزی پیش رونده می شوند که منجر به نقص در یادگیری، حافظه، عملکرد های شناختی و سرعت عکس العمل خواهند بود. قرار گرفتن در معرض مکرر گلوکز بالا ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد. حتی افرادی که دیابت ندارند ولی مصرف قند و شکر آنها بالا است دچار مشکلاتی در فضای شناختی و مغز خود هستند.
بر اساس تحقیقات صورت گرفته خوردن میوه های تازه علاوه بر تامین آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی که باعث افزایش قند خون می شود و شیرینی حاصل از مواد غذایی مانند میوه های طبیعی تاثیرات منفی را که قند و شکر بر مغز بر جا می گذارد به دنبال نخواهد داشت.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن