روانشناسی فردی

روانپریشی با این ویتامین به زانو در می آید

یک مطالعه جدید تأثیر افزایش مصرف ویتامین های ب12 ، ب6 و اسید فولیک و ویتامین ب9 را بررسی کرد. مطالعات انجام شده بر روی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی نشان داد که افزایش مصرف این ویتامین ها می تواند سطح آمینو اسید به نام هموسیستئین را در بیماران کاهش داده و علائم آنها را بهبود بخشد .

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت این مطالعه نشان داد ویتامین های گروه ب برای حفظ مهارت تمرکز در افرادی که اولین دوره روان پریشی را تجربه می کنند ، مفید است.

این مطالعه به سرپرستی دکتر کالین اودانل صورت گرفت و تأثیر افزایش مصرف ویتامین های ب12 ، ب6 و اسید فولیک، ویتامین ب9  را در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی نشان داد که افزایش دریافت این ویتامین ها می تواند سطح اسید آمینه ای به نام هموسیستئین را در بیماران کاهش داده و علائم آنها را بهبود بخشد.

دکتر آلوت گفت: افزایش سطح هموسیستئین در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی با علائم شدیدتری همراه است. “با توجه به مطالعات قبلی نشان داده شده است که افزایش مصرف ویتامین ب12 ، ب6  و اسید فولیک باعث کاهش سطح هموسیستئین و بهبود علائم در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی می شود ، ما می خواستیم دریابیم که آیا دادن این ویتامین ها به افرادی که در مرحله اول روان پریشی تجربه می کنند آیا نتایج مشابهی را به دست می آورد ، ” او گفت.

اولین قسمت روان پریشی می تواند پیش درآمد ابتلا به اسکیزوفرنی باشد اما علائم روان پریشی نیز ممکن است با اختلال دو قطبی یا افسردگی شدید همراه باشد.

در این مطالعه ، 100 جوان که در مرکز پیشگیری و مداخله روانشناختی زودرس حضور داشتند ، به طور تصادفی برای دریافت مکمل های ویتامین ب یا دارونما یک بار در روز و طی 12 هفته تعیین شدند. در این دوره ، سطح هموسیستئیرون ، علائم و عملکرد شناختی بیماران به عنوان مثال حافظه ، توجه ، زبان و توانایی یادگیری ارزیابی شد.نتایج در شماره فعلی مجله Biology Psychiatry منتشر شده است .

دکتر آلوت گفت: نتایج نشان داد شرکت کنندگانی که مکمل ویتامین ب دریافت کرده اند در انجام وظایف تمرکز و توجه در طی 12 هفته عملکرد بهتری نسبت به شرکت کنندگان دارونما دارند.

دکتر آلوت گفت: “این نشان می دهد که ویتامین های ب می توانند اثر محافظت از نورون را داشته باشند ؛ اگرچه اینها باعث بهبود مهارت های تمرکز بیمار نمی شوند ، اما ممکن است از کاهش این مهارت ها محافظت کند.”

روان پریشی یک بیماری است که در آن همه افراد با علائم مختلف و مشخصات بیولوژیکی متفاوت ظاهر می شوند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن