زوج و خانوادهسلامت جنسی

میل جنسی با سبک های دلبستگی چگونه مرتبط است

تحقیقات جدید نشان می دهد چند عامل مرتبط با میلجنسی  وجود دارد که میل جنسی را پیش بینی می کند.محققان یافته هایی را در مورد مبل جنسی و سبک های دلبستگی یافته اند.

به گزارش هما مسافر از خط سلامت محققان میل جنسی را به عنوان انگیزه یا تمایل به انجام فعالیت جنسی تعریف کرده اند.یافته های 2020 محققان نشان می دهد کدام عوامل به شدت با احساسات فردی در تمایل جنسی و همچنین احساس میل جنسی زوجین ارتباط دارد. نویسندگان خاطر نشان کرده اند که میل جنسی ممکن است تحت تأثیر متغیرهای سبک دلبستگی ، متغیرهایی در مورد سطح زن و شوهری مانند طول رابطه و سطح اجتماعی قرار گیرد.

پیش بینی میل جنسی

محققان با استفاده از تجزیه و تحلیل متغیرهای پیش بینی کننده متعددی را  در دو نمونه بزرگ برای پیش بینی میل جنسی استفاده کردند.در پروژه فعلی ، محققان از داده های افراد و همچنین زوجین برای پیش بینی میل جنسی استفاده کردند. آنها همچنین میل جنسی مردان و زنان را جداگانه پیش بینی کردند. در نمونه های فردی، بیش از 800 شرکت کننده در مورد میل جنسی ، رضایت جنسی، تکمیل تمرکز حواس ، نگرش جنسی و سبک های دلبستگی تحت ارزیابی قرار گرفتند.

رضایت جنسی

نویسندگان دریافتند یکی از قوی ترین پیش بین های میل جنسی، رضایت جنسی است. افراد و زوجینی که احساس رضایت جنسی بیشتری را گزارش کرده اند نیز احساس میل جنسی را بیشتر دارند. طول رابطه نیز به شدت با میل جنسی ارتباط داشت. کسانی که روابط شان طولانی تر بود احساس ضعف در میل جنسی را گزارش کردند.

عشق و دلبستگی

ابراز شدید عشق و احساس صمیمیت نیز با میل جنسی بیشتر همراه بود. با این حال ، رضایت از رابطه پیش بینی کننده قابل اعتماد احساس میل جنسی زوجین نبود. جالب اینجاست که افرادی که دلبستگی اضطرابی بالاتری دارند احساس شدیدتری از میل جنسی را گزارش می کنند.

درمان فردی یا زوجی

اگرچه عواملی مانند رضایت جنسی ، عشق و تمایل شریک زندگی پیش بینی کننده میل جنسی برای مردان و زنان بود . نویسندگان توصیه می کنند که تحقیقات آینده برای تعیین اینکه چه عواملی به شدت بر میل جنسی مردان تأثیر می گذارد ، ضروری خواهد بود. نویسندگان همچنین یادآور می شوند که متغیرهایی که در مطالعات فعلی اندازه گیری نشده اند ، مانند پاسخ دهی به شریک یا جذابیت جسمی ، باید در تحقیقات آینده بررسی شوند. جالب اینجاست که بیشترین اختلاف در میل جنسی بیشتر به پاسخ های فردی و نه پاسخ های زوجین مربوط می شود که نشان می دهد درمان هایی که برای بهبود میل جنسی انجام می شوند هم به طور فردی و هم به شکل زوجی موثر خواهد بود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن