سلامت جنسی

چه مردانی میل جنسی پائین شان را مخفی می کنند

چرا ما فکر می کنیم که میل جنسی پایین در مردان وجود ندارد؟ و چرا از صحبت در مورد میل جنسی پایین در مردان خودداری می شود؟ اعتقاد  به نقش های جنسیتی در تمام فرهنگ ها بسیار عمیق است و اعتقاد به هنجارهای مردانه تاکید می کند نباید میل جنسی پایین در مردان وجود داشته باشد .بیایید این کلیشه ها  را کنار بگذاریم و ببینیم که تحقیقات در مورد میل جنسی پایین در مردان به ما چه می گوید.

میل جنسی پایین در مردان در چند درصد موارد وجود دارد ؟

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت تعداد مردانی که میزان میل جنسی پایین را گزارش می کنند بسته به تعریف و معیارهای استفاده شده توسط محققان در نوسان است. به عنوان مثال هنگامی که از آنها سوال شد که آیا آنها در 12 ماه گذشته میل جنسی پایین  را تجربه کرده اند 8 درصد از مردان نروژی 22 تا 67 ساله اظهار داشتند که خیلی اوقات این میل جنسی پایین را تجربه کرده اند. در مطالعه بهداشت ملی روی مردان آمریکایی محققان تشخیص دادند 15 درصد از جمعیت مردان بین 18 تا 59 سال “شکایت مداوم از میل جنسی پایین داشتند.

اگرچه این دو مطالعه نشان می دهد طیف وسیعی از مردان می توانند با میل جنسی پایین مواجه شوند ، یک مقاله با بررسی میزان شیوع میل جنسی پایین در مردان در چندین مطالعه و کشورها گزارش داد تقریباً 14 تا 19 درصد مردان به طور منظم با میل جنسی پایین مواجه هستند.

 عوامل میل جنسی پایین در مردان

عوامل بسیاری می تواند در میل جنسی پایین در مردان نقش داشته باشد.  سه موضوعی که مردها به عنوان عامل میل جنسی پایین بر آن تأیید می کنند ، رد میل جنسی ، عدم ارتباط عاطفی با شریک زندگی خود و بیماری های جسمی  است . چه چیزی منجر به میل جنسی پایین در مردان  می شود؟

در گروهی از مردان میل جنسی پایین اغلب به دلایل بیولوژیکی و پزشکی مانند داروهای خاص مثل برخی  از داروهای ضد افسردگی و یا پس از یک بیماری جدی و یا عمل جراحی به عنوان مثال سرطان پروستات روی می دهد . در مطالعه مردان نروژی سومین دلیل متداول در مورد میل جنسی پایین در مردان “بیماری ها” بود و در مطالعه آمریكایی “مشكلات سلامتی” به عنوان یكی از دو مسئله مرتبط با میل جنسی پایین در مردان گزارش شد. همچنین کاهش میل جنسی به طور منظم علت سایر اختلالات جنسی در مردان مانند اختلال نعوظ یا انزال زودرس است.

اما میل جنسی مردان تحت تأثیر عوامل اجتماعی، رابطه ای و سایر زمینه ها مانند فرزندپروری و استرس زناشویی یا شغلی قرار دارد . این استرس ها نقش مهمی در میل جنسی پایین در مردان دارند: در یک مطالعه مردان اظهار داشتند  استرس مهمترین دلیل میل جنسی پایین در مردان است .

سایر عوامل مرتبط با میل جنسی پایین در مردان شامل  افکار وابسته به عشق شهوانی هنگام برخوردهای جنسی ، نگرانی در مورد نعوظ ، غم و شرم وپورنوگرافی ، خودارضائی و …است .

چگونه می توانیم به مردان کمک کنیم؟

این سوال پاسخ پیچیده ای دارد ، زیرا بستگی دارد به اینكه در وهله اول چه عواملی تعیین می شود كه باعث میل جنسی پایین در مردان  می شود. اگر دلایل پزشکی وجود داشته باشد ، بهتر است یک پزشک درمان را مدیریت کند.

با این حال درمانگران می گویند شرم و پویایی رابطه  ممکن است در نهایت باعث شود مردان نتوانند در مورد بسیاری از موارد خصوصاً در مورد سوء استفاده جنسی ، الگوهای برانگیختگی غیرمعمول و استمنا  و پورنوگرافی صحبت و بحث کنند.

آنچه هنوز نمی دانیم

مردان همیشه نمی خواهند بپذیرند که میل جنسی پایین دارند زیرا متأسفانه هنوز این احساس وجود دارد که این امر باعث می شود کمتر “مردانه” به نظر برسند. در نتیجه دشوار است که بفهمیم چه تعداد مرد واقعاً  جلو می آیند و در مورد میل جنسی پایین خود بحث می کنند .تا زمانی که پذیرش اجتماعی بیشتری از تغییرات میل جنسی در مردان وجود نداشته باشد ، ممکن است هرگز از میزان واقعی میل جنسی پایین در مردان  و یا اینکه چه عواملی منجر به کاهش آن می شود ، مطلع نشویم. اما حتی با این محدودیت ها ، واضح است که میل جنسی پایین در مردان وجود دارد و ممکن است شیوع آن بیش از تصور اکثر مردم باشد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن