زوج و خانوادهسلامت جنسیعشق و خیانت

این اعتیاد مستقیما عشق را نشانه می گیرد

اعتیاد به رابطه جنسی پدیده ای است که این روزها بیشتر درباره آن می شنویم. از بین تمام اعتیاد ها ، اعتیاد به رابطه جنسی معمولاً جوک شوخی هایی از قبیل: “اگر قصد اعتیاد داشتم ، به دنبال اعتیاد به رابطه جنسی می رفتم.” این سوال را ایجاد می کند ، آیا اعتیاد به رابطه جنسی واقعی است؟

به گزارش مینو کیا از خط سلامت بسیاری از افراد اعتیاد به رابطه جنسی در برخی از افراد وجود دارد در حالی که آنان از آن بی اطلاع هستند و نمی دانند در برابر آن چه باید کرد.

زمینه

اعتیاد به رابطه جنسی مفهوم جدیدی نیست. سوابق تاریخی اعتیاد به رابطه جنسی مربوط به روم باستان و یونان قرن دوم بر می گردد.

اعتیاد به رابطه جنسی 

اعتیاد به رابطه جنسی در سال 2009 مورد توجه گسترده ای قرار گرفت. نگرانی در مورد اعتیاد به پورنوگرافی آنلاین افزایش یافته در این افراد استفاده از فیلم های پورن بیش از حد و غیرقابل کنترل است و باعث ایجاد مشکل برای آنها می شود.

 چرا اعتیاد به رابطه جنسی

تحقیقات نشان می دهد  در اعتیاد به رابطه جنسی همان سیستم پاداش دهی در مغز فعال می شود که در دیگر اعتیاد ها فعال است یعنی روند فیزیولوژیکی و روانی مشابه با دیگر اعتیادها دارد. اعتیاد به رابطه جنسی باعث آزار و اذیت افراد آسیب دیده و خانواده شان می شود. میل جنسی در افراد مبتلا به اعتیاد به رابطه جنسی معمولاً غیرقابل کنترل و ناخوشایند گزارش می شود ، در تضاد کامل با نحوه گزارش تجارب سالم جنسی که به طور معمول از نظر جسمی و روحی برآورده کننده و رضایت بخش توصیف می شوند. شناخت اعتیاد به رابطه جنسی به این معناست که این افراد می توانند برای غلبه بر اعتیاد به رابطه جنسی  کمک لازم را دریافت کنند و در نهایت روابط لذت بخش جنسی را از سر بگیرند.

کجا ایستاده ایم

اعتیاد به رابطه جنسی یا قطعاً رفتارهای جنسی بیش از حد ، به طور گسترده ای در رسانه ها و فرهنگ عامه شناخته شده است. رشد اینترنت منجر به حضور بدون محدودیت “اعتیاد در فضای مجازی” شده است که شامل اعتیاد به پورنوگرافی و اعتیاد به روابط جنسی آنلاین و … است.  برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن