روانشناسی فردی

مغز و ویژگی های شخصیت چه ارتباطی دارند؟

 مغز و ویژگی های شخصیتی چه ارتباطی با هم دارند؟ رابرتا ریسلی به همراه چهار محقق دیگر مطالعه‌ای را در مورد مغز و ویژگی های شخصیتی آغاز کردند. در این مطالعه بیش از ۵۰۰ شرکت‌کننده که همگی از سلامت کامل برخوردار بودند اسکن مغزی شدند و در کنار آن پنج عامل بزرگ شخصیت شامل گشودگی ( علاقه‌ مند به اطلاعات جدید) ،وظیفه‌شناسی (منظم بودن، و هدف‌گرا بودن)،برون‌گرایی (اجتماعی، پرحرف و جسور بودن) ،سازش(مهربانی و خونگرم بودن).نوروتیک (بدخلقی و نگران و مضطرب بودن) را در آنان بررسی کردند.

ارتباطی دو سویه

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت، مغز و ویژگی های شخصیتی با هم مرتبط هستند. مطالعات نشان داد بین ویژگی های شخصیتی و ضخامت قشر مغز ارتباط وجود دارد. در این مطالعات روشن شد  افراد برون‌گرا، کرتکس میانی پیش‌پیشانی شان به‌طور قابل توجهی بزرگتر از بقیه افراد است،  افراد با ویزگی وظیفه‌شناس کرتکس جانبی پیش‌پیشانی بزرگتری داشتند. نوروتیک‌ها حجم کوچکتری را در کرتکس جانبی- میانی پیش‌پیشانی دارند.

این یافته ها کمک می‌کند تا گرایش های رفتاری خود را بفهمیم. پژوهش گران به دنبال پاسخی برای این سوالات هستند که آیا می‌توانیم به نحوی در مغز خود با تغییر رفتارمان ایجاد کنیم؟ اگر تاثیرگذاری در خصوص تغییر مغز از بیرون ممکن باشد، این فرایند چقدر طول می کشد؟ برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن