زوج و خانوادهسلامت جنسی

4 سوال مهم در رابطه جنسی

رابطه جنسی سوالات زیادی را در ذهن افراد ایجاد می کند. رابطه جنسی با تمام جذابیت های ذهنی اش در بیشتر جوامع یک تابو محسوب می شود . به این علت معمولا یا سوالات مرتبط با رابطه جنسی بی پاسخ می ماند یا آن که فرد پاسخ هایی نادرست را از افراد دیگر می شنود.

به گزارش خط سلامت در زیر بخش دوم از سوالاتی را که در رابطه جنسی مطرح است بخوانید.

چه عواملی باعث انزجار جنسی می شود؟

رویکردهای مختلف در رابطه جنسی و سلایق مختلف در فعالیت های جنسی وجود دارد  برخی از پورن حمایت می کنند ، برخیبه دنبال رابطه جنسی گروهی هستندو … اما وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود ، بسیاری از افراد احساس انزجار شدیدی نسبت به عملی می کنند که به نظر آنها غیرقابل قبول است. زنان به طور كلی انزجار جنسی شدیدتر و گسترده تری نسبت به مردان ابراز می كنند .

آیا اولین تجربه های جنسی معمولاً مثبت است یا منفی؟

داشتن رابطه جنسی برای اولین بار یا کنار گذاشتن بکارت ، برای بسیاری از افراد مهم است. اما تحقیق در مورد “اولین رابطه جنسی” افراد هم مزایای عاطفی و هم خطرات آن را نشان می دهد. بعد از رابطه جنسی ، به طور کلی بزرگسالان جوان اضطراب و افسردگی کمتری را گزارش می کنند. با این حال رابطه جنسی زودتر و قبل از 15 سالگی با احساس کاهش ارزش خودباوری ارتباط دارد.

آیا افراد نیاز به رابطه جنسی دارند؟

افراد نیازی به برقراری رابطه جنسی ندارند . بسیاری از افراد گزارش می کنند که با رابطه جنسی کم یا بدون رابطه جنسی از زندگی رضایت دارند. اما تحقیقات نشان می دهد یک زندگی جنسی فعال و راضی کننده با دیدگاه مثبت تر و احساس معنای بیشتری در زندگی ارتباط دارد.

آیا مردم می توانند بدون رابطه جنسی زندگی کنند؟

تقریباً یک درصد از مردم ادعا می کنند که غیرجنسی هستند و هیچ گونه تمایلی به رابطه جنسی و هیچ گونه تمایل جنسی ندارند. برخی از افراد در روابط متعهدانه هستند و ممکن است برای خوشبختی شریک زندگی خود رابطه جنسی برقرار کنند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن