زوج و خانواده

پدر و مادر شدن استرس آور است

متخصصان می گویند پدر و مادر شدن استرس آور است و مراقبت روانی نیاز دارد

 پدر و مادر شدن و تولد فرزند را چگونه ارزیابی می کنید؟ گاهی تفسیر و دیدگاه افراد از پدر و مادر شدن به گونه ای غیر واقعی است .خواه پدر یا مادر تازه واردی باشید که تمام دنیای آن وارونه شده است ، و یا طرفدار باتجربه ای باشید که با حفظ یک شغل تمام وقت درگیر یک خانواده 4 نفره است ، پدر و مادر شدن در یک کلام  استرس آور است. هنگامی که پدر و مادر شدن و بچه دارید ، مراقبت از آنها اولویت اصلی شما محسوب می شود ، و اغلب اوقات سلامتی شما به  عقب رانده می شود.به همین دلیل است که علاوه بر سلامت جسمی ، یافتن زمانی حتی یک یا دو دقیقه در هر روز مهم است.

به گزارش خط سلامت امیلی گوارنوتا روانشناس بالینی در  نیویورک می گوید: ذهن آرامی می تواند با کاهش سطح استرس ، اضطراب و افسردگیپدر و مادر شدنبه بهبود وضعیت عاطفی  کمک کند .

به گزارش هما مسافر از خط سلامت گوارنوتا می گوید: “ذهن آرامی می تواند هوش هیجانی افراد را پس از پدر و مادر شدن افزایش دهد که موجب درک و مدیریت احساسات می شود و در بهبود برخی عملکردهای اجرایی از جمله مهار و  کنترل رفتار موثر است  .”

وی می افزاید: “این اولین خط دفاعی عالی برای افرادی است که دوست دارند استرس کمتری در پدر و مادر شدن داشته و کیفیت زندگی خود را بالا ببرند.”

گوارنوتا می گوید: پس از پدر و مادر شدن تمرین تمرکز حواس را تقریباً در هر زمان از روز مانند زمان استراحت ناهار ، رفت و آمد یا بین جلسات ، عملی کنید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن