زوج و خانواده

طلاق عاطفی با این 8 گفت و گو شروع می شود

خط سلامت: مینو کیا: طلاق عاطفی چگونه اتفاق می افتد؟ ازدواج انتخابی است که زن و شوهر هر دو متعهد به ماندن در کنار یکدیگر در همه شرایط زندگی هستند. اما همیشه اینگونه نیست هستند کسانی که با شریک زندگی و فرزندان خود بدرفتاری می کنند تا شکست ها و ناامیدی های خود را کاهش دهند.

به گزارش خط سلامت وقتی مردی همسر خود را دوست دارد ، نسبت به همسر و زندگی اش وفاداری کامل نشان می دهد و خانواده خود را در اولویت قرار می دهد از آن ها محافظت می کند و دوست شان دارد. اولویت دادن خانواده بزرگترین و بهترین انتخاب در زندگی مردان است. دستیابی به خوشبختی تنها در شرایطی امکان پذیر است که زن و شوهر زندگی خود را معطوف به یکدیگر و  خانواده کنند. موارد هشتگانه زیر باعث می شود طلاق عاطفی اتفاق بیفتد.

 به تو دستور می دهم

یک همراه دوست داشتنی درباره هر کلمه ای قبل از بیان کردن تأمل می کند ، می داند چگونه با صلابت و نرمش افکارش را بیان کرده و هشدار دهد و هرگز از اقتدار خود در قبال فرزندان و همسرش سوءاستفاده نمی کند.

مردی که همسرش را دوست دارد او را مجبور به انجام کارهایی نمی کند که می تواند از نظر جسمی یا روحی به او آسیب برساند بلکه به او اجازه می دهد خودش انتخاب کند و از او حمایت خواهد کرد زیرا هدف اصلی او این است که همسرش را خوشحال ببیند و طلاق عاطفی بین شان اتفاق نیفتد.

تو نمی فهمی

نقطه شروع یک رابطه پایدار احترام است زیرا بدون آن هیچ چیز باقی نمی ماند بلکه طلاق عاطفی اتفاق خواهد افتاد. یک مرد عاشق ، ویژگی های شریک زندگی خود را می بیند و هرگز او را تحقیر نمی کند.

همین که گفتم

برای همسران مهم است که رابطه با تعهد دو طرفه ساپورت شود و همسر شان انتظار نداشته باشد که شریک زندگی به تنهایی همه تعهدات را انجام دهد.

شوهر خوب در کنار همسرش باقی می ماند حتی اگر دیگران این کار را انجام ندهند زیرا او می داند که اگر او بماند رابطه مستحکم بوده و با طلاق عاطفی رابطه به مخاطره نخواهد افتاد.

تمسخر کردن

زن ظریف ترین و لطیف ترین بخش آفرینش است … او بهترین هدیه ای است که خدا به زندگی بخشیده است.

مردی که در ملا عام یا در خلوت همسرش را مسخره می کند ، مفهوم ازدواج را درک نکرده است. مردانی که همسر خود را تمسخر می کنند با طلاق عاطفی رو به رو خواهند شد.

تو ضعیفی

شوهری که همسرش را دوست دارد اولین کسی خواهد بود که به او ایمان دارد و توانایی او را برای غلبه بر هر آنچه باید غلبه کند ،بنابراین او را تحقیر نخواهد کرد و به دیگران اجازه چنین کاری را نخواهد داد. کمک و حمایت  همسر درصورتی که قدرت انجام کاری را به تنهایی نداشته باشد کاری است که هر مرد عاشق انجام می دهد.

تو مزاحمی

در بسیاری از اختلاف ها شوهران با عصبانیت جمله ای را بیان می کنند که باعث طلاق عاطفی خواهد بود. اگر تو بنودی من پیشرفت می کردم. کلمات تند همیشه قدرت آسیب زدن و نابود کردن عشق را دارند.

 در زندان ازدواج هستم

بسیاری از شوهرها همسر خود را به زندانی كردن در رابطه متهم می كنند این جمله منجر به طلاق عاطفی خواهد شد. مردی  که همسرش را دوست دارد می داند که می توان آزاد ، مستقل و خوشبخت ماند زیرا ازدواج برای او هرگز زندان نبوده و نخواهد بود. این شوهر مراقب همسر و فرزندان خود است او می داند که خانه اش امن ترین و بهترین مکان دنیا است.

 دیگر دوستت ندارم

هیچ جمله ای آسیب زننده تر از ” دیگر تو را دوست ندارم”نیست. متأسفانه بسیاری از مردان با گفتن این جمله ازدواج را به سمت طلاق عاطفی برده و عواطف همسران شان را کاملاً نابود می کنند. یک رابطه پایدار با عشق متقابل ساخته می شود. گاهی اوقات آن عشق فرسوده می شود ، اما پایان نمی یابد.

یادآوری روزهای خوش بنیان روزهای بد است.زوج هایی که برای حفظ قول و قرار در همه شرایط تلاش می کنند فضای خالی برای طلاق عاطفی ایجاد نمی کنند.  غربال تفاوت ها و بیرون ریختن مشکلات هر روزه برای زنده نگه داشتن عشق در روابط ضروری است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن