سلامت جنسی

رابطه جنسی/7 سوال مهم در مورد رابطه جنسی

خط سلامت: مینو کیا:رابطه جنسی و چگونگی ایجاد ارتباط عاطفی و ابراز عشق یکی از موضوعات مهمی است که افراد را در جوانی و گاهی در دیگر دوره های زندگی درگیر می کند.

به گزارش خط سلامت افراد در این موارد با توجه به ذهنیات خود و یا شنیده هایی که معمولا غیر علمی هستند ذهنیت هایی را دارند که دور از واقعیت است . در این بخش به هفت سوال اساسی در مورد رابطه جنسی می پردازیم.

چرا افراد رابطه جنسی برقرار می کنند؟

رابطه جنسی را افراد به دلایل مختلف فراتر از تولید مثل و ابراز عشق برقرار می کنند . تحقیقات اخیر در مقیاس گسترده ، 13 دلیل اصلی برای داشتن رابطه جنسی دارند که شامل کاهش تنش ، لذت ، جستجوی تجارب جدید و بهبود وضعیت اجتماعی ،جستجوی یک مزیت در یک حوزه خاص از زندگی ، افزایش عزت نفس ، احساس یک تعهد و … است.

چه مقدار رابطه جنسی طبیعی است؟

آیا شما به اندازه کافی رابطه جنسی دارید؟ بررسی دهه 1970 فعالیت های جنسی در مردم ایالات متحده نشان می دهد زوج های متاهل با گروه سنی بالاتر به طور متوسط ​​58 بار در سال رابطه جنسی برقرار می کنند ولی 20 ساله ها به طور متوسط ​​111 بار در سال رابطه جنسی برقرار می کنند به عبارت دیگر با هر دهه اضافه شدن سن رابطه جنسی حدود 20 درصد کاهش می یابد. اما برخی از محققان این اعداد را مشکوک می دانند در هر صورت هیچ استانداردی برای یک رابطه جنسی راضی کننده وجود ندارد و اگر کسی از فراوانی رابطه جنسی خود راضی است نباید  آن را زیر سوال برد. با این وجود افرادی که حداقل به مدت شش ماه نداشتن میل جنسی ناخواسته را تجربه می کنند به یک درمانگر باید مراجعه کنند.

رابطه جنسی چه مدت باید ادامه داشته باشد؟

درمانگران رابطه جنسی گزارش می دهند رابطه جنسی چه مدت باید ادامه یابد؟ یکی از سوالات متداول این سوال است. تحقیقات نشان می دهد در بیشتر رابطه های جنسی ، مدت رابطه جنسی سه تا پنج دقیقه طول می کشد. در نظرسنجی ها مردم احساس می کنند رابطه جنسی یک یا دو دقیقه مدت خیلی کوتاهی است و 10 دقیقه یا بیشتر خیلی طولانی است. با این حال درمانگران می گویند تنها پاسخ معتبر به این سوال این است که رابطه جنسی باید تا زمانی ادامه یابد که هر دو شریک زندگی از آن لذت ببرند و زوجین نگران رعایت هیچ استاندارد دیگری نباید نباشند.

آیا رابطه جنسی زیادتر باعث خوشبختی بیشتر است؟

آیا رابطه جنسی بیشتر باعث شادی بیشتر می شود ؟  در مطالعات هنگامی که از شرکا خواسته شد دفعات رابطه جنسی معمول خود را دو برابر کنند ، اکثر آنها نمی توانستند این کار را ادامه دهند و افراد این افزایش رضایت جنسی را گزارش نکردند.

آیا رابطه جنسی مفید است؟

برخی تحقیقات نشان می دهد  رابطه جنسی مکرر با طول عمر بیشتر ارتباط دارد. رابطه جنسی مکرر معمولاً داشتن یک رابطه صمیمی را نشان می دهد که مشخص شده است طول عمر فرد را افزایش می دهد. رابطه جنسی همچنین نوعی ورزش است که به سلامتی سود می رساند. همچنین مشخص شده است که رابطه جنسی باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس می شود.

رابطه جنسی روی سلامت روان چه تاثیری دارد؟

تحقیق در مورد به زیستی عاطفی شرکای قبل و بعد از رابطه جنسی نشان داده است  افراد یک روز بعد از رابطه جنسی ، احساس به زیستی و معنای عمیق تری در زندگی دارند . اما احتمال اینکه روز بعد از روزی که احساس خوشبختی یا اشتیاق خاصی داشتند ، رابطه جنسی برقرار نکنند وجود دارد. نتایج از نظر زنان و مردان مشابه بود و به احساس فرد در مورد همسر خود بستگی نداشت.به عبارت دیگر به نظر می رسد که رابطه جنسی به طور کلی باعث ایجاد روحیه و چشم انداز و رفاه واقعی افراد می شود.

آیا رابطه جنسی می تواند به من در کار کمک کند؟

 تحقیقات نشان داده است  افراد روز بعد از رابطه جنسی با همسر احساس مثبت بودن در کار ،رضایت بیشتری از شغل خود و اشتغال و بهره وری بیشتر را گزارش کرده اند. با این حال مشخص شده است استرس ناشی از کار بر زندگی جنسی فرد تأثیر منفی می گذارد. به طور خاص افراد پس از یک روز بد کاری رابطه جنسی کمتری دارند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن