سلامت جنسیعشق و خیانت

تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی/6 تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی

خط سلامت: ارشیامحمدی:  تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی اگر شناخته نشود در بین زوجین همیشه با کشمکش و تعارض روبرو هستیم .

به گزارش خط سلامت یافته های جان گاتمن که روی زوج های زیادی انجام شده است نشان داد خیلی از افراد برای جلب توجه و عشق محترمانه پیشنهاد می‌دهند و در اوایل رابطه بی گدار به آب نزده و می سنجند آیا پیشنهادشان مورد قبول واقع می شود یا خیر . پآنها به یکدیگر پیشنهاد رابطه جنسی می دهند.تحقیقات نشان می دهد بیش از ۷۰ درصد افراد از استراتژی‌های غیرمستقیم برای درخواست رابطه‌ی جنسی استفاده می‌کنند.

تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی

اولین تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی آن است که مردان بیشتر به رابطه‌ی جنسی فکر می‌کنند. ۵۴ درصد از مردان هر روز یا چند بار در روز به رابطه‌ی جنسی فکر می‌کنند. مردان چهار یا پنج بار در هفته و زنان یک یا دو بار در هفته، رابطه‌ی جنسی می‌خواهند.  فانتزی‌های مردان جنسی و فانتزی‌های زنان رمانتیک‌ است.

پیش نیازهای مردان در رابطه جنسی

دومین تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی مربوط به این است که زنان در برقراری رابطه‌ی جنسی نیاز  عاطفی دارند ولی مردان نیاز به رابطه‌ی جنسی دارند. پس مردان پیش‌نیازهای کمتری نسبت به زنان دارند . پیش‌نیازهای زنان همیشه احساسی نیست. گاهی مربوط به خستگی ، تمرکز نداشتن  و نبودن حس خوب است. مردان معمولاً پیش نیازهای زنان را نادیده می‌گیرند .

هورمون های متفاوت

سومین تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی به عوامل هورمونی مربوط می شود شیردهی و یائسگی و …. باعث کاهش میل جنسی در زن  می شود. بیماری‌های  افسردگی، اضطراب، تجاوز و…. همگی بر لذت جنسی تاثیر دارند. با این حال باید گفت موارد گفته شده در مورد همه‌ی زنان صدق نمی کند .

آغازگر رابطه

چهارمین تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی را می توان به آغازکننده رابطه مربوط کرد. مردان بیشتر از زنان رابطه‌ی جنسی را آغاز می کنند . اما در واکنش‌ به آغاز رابطه‌ی جنسی،  تفاوتی وجود ندارد.  مردان و زنان در ۷۵ درصد  به پیشنهاد رابطه‌ی جنسی، واکنش مثبت نشان می دهند این شروع معمولا  غیرکلامی و  با ارتباط احساسی و رمانتیک آغاز می‌شود، سپس با مهربانی ، بوسه و نوازش ادامه می‌یابد .

احساس امنیت

پنجمین تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی آن است که زن برای داشتن رابطه‌ی جنسی عالی، اول باید احساس نزدیکی و امنیت کند. در اینجا از رابطه‌ی جنسی عالی صحبت می‌کنیم. دو  غریبه هم می‌توانند رابطه‌ی جنسی برقرار کنند. این نوع رابطه‌ی جنسی،صمیمیانه نیست و  احساس تهی بودن و عدم رضایت ایجاد می کند.

اثر ناسازگار

ششمین تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی اثر ناسازگار نام دارد. که مربوط به تفاوت تراکم خون در اندام تناسلی می شود. مردان هنگام جمع شدن خون در اندام تناسلی‌شان ۵۰ درصد اوقات تمایل به رابطه‌ی جنسی دارند ولی این مقدار در زنان فقط ۱۰ درصد است. رازِ تبدیل علاقه‌ی فیزیولوژیکی به تمایل واقعی برای رابطه‌ی جنسی، برقراری ارتباط ذهنی، قلبی و تناسلی است. به عبارت دیگر، مسئله فقط کاری که می‌کنید نیست، بلکه نحوه‌ی انجام آن هم اهمیت دارد. فرقی نمی‌کند اتصال فقط برای یک شب یا در شب زفاف باشد. شما می‌خواهید پیتزایی باشید که او دوست دارد بارها و بارها آن را امتحان کند، نه پیتزایی که سرد است و طعم مقوا می‌دهد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن