روانشناسی فردیسلامت جنسیعشق و خیانت

گریه بعد از رابطه جنسی/چرا بعد از رابطه جنسی گریه می کنید

خط سلامت: نازنین صدر: چرا برخی افراد پس از رابطه جنسی گریه می کنند و دچار احساسات منفی و غم می شوند؟گریه بعد از رابطه جنسی در چه مواردی روی می دهد؟ در حالی که رابطه جنسی را می توان تجربه شدید عاطفی دانست.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در مورد گریه پس از رابطه جنسی انجام شد نشان داد ۴۶ درصد از 230 زن مورد مطالعه حداقل یک بار دچار گریه بعد از رابطه جنسی داشته اند و مطالعه ای که در سال 2018 در مورد گریه پس از رابطه جنسی در مردان را شامل می شد روشن کرد ۴۱ درصد از 1208مرد مورد بررسی حداقل یکبار بعد از رابطه جنسی گریه کرده‌اند.

گریه های بعد از رابطه

به گزارش خط سلامت گریه پس از رابطه جنسی در بیشتر موارد به سال‌ها قبل بر می‌گردد که شامل مشکلات سال های اول زندگی، مشکلات ارتباط با والدین ،مشکل در احساس قوی ،تنظیم احساسات، سابقه سوءاستفاده جنسی یا نارضایتی‌ از رابطه است.پژوهش ها نشان می دهد دو سوم افراد که در کودکی با مشکلات بزرگ روبرو بوده اند در سال های بعد با مشکلات جسمانی و عاطفی مواجه خواهند بود .

 اضطراب

گریه را می توان پاسخ به اضطراب دانست به عبارت دیگر گریه بعد از رابطه جنسی نشانه  آزاد شدن تنش است. تحقیقات نشان می دهد اضطراب عملکرد جنسی در زنان 16 درصد و در مردان 25 درصد است.

نقش هورمون‌ها

ارگاسم منجر به افزایش سطح دوپامین و اوکسی‌توسین می‌شود. این دوهورمون‌ تجربه احساسات لذت‌بخش را به دنبال دارد و کاهش آنها گریه پس از رابطه جنسی را به دنبال خوهد داشت.

 حساسیت‌ها

رابطه جنسی باعث می شود افراد نسبت به خاطرات گذشته حساس تر شوند این مساله بخصوص مربوط به افرادی است که مورد تجاوز قرار داشته اند.

 دردهای جسمانی

درد جسمانی همچنین گریه بعد از رابطه جنسی را به دنبال دارد این درد در 7 درصد زنان هنگام دخول احساس می شود .دلایل جسمانی این ناراحتی

درد مزمن در اطراف ولو و لابیا،مثانه،اسپاسم عضله،زخم،بیماری های التهابی لگن، یائسگی باشد.

 رابطه های غیر صمیمی

گریه بعد از رابطه جنسی بهترین راه برای روبرو نشدن با هم و صحبت نکردن است .

گریه های خوشحالی

هیجان بعد از ارگاسم، گاهی دلیل بزرگ گریه پس از رابطه جنسی است. که این شادی خبر از احساس دلپذیر درونی دارد.

 افسردگی

مطالعه ۲۰۱۹ نشان می دهد که  افسردگی  بیشترین ارتباط را با گریه پس از رابطه جنسی دارد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن