زوج و خانواده

ارتباط صمیمانه/فرمول ایجاد ارتباط صمیمانه و عاشقانه در استرس ها

چگونه ارتباط صمیمانه را در زمان های پرتنش مانند کووید 19 ( COVID-19 ) افزایش دهیم

خط سلامت: مینو کیا:در استرس ها و رویدادهای سخت زندگی مثل کووید 19 ( COVID-19 ) چگونه می توان ارتباط صمیمانه داشت و رابطه را سرزنده و پایدار نگه داشت . چگونه می توان ارتباط صمیمانه را بین زن و شوهرانی برقرار کرد که هر دو شاغل هستند یا در شبانه روز مدت طولانی به کار مشغول بوده و از هم دور هستند؟ در این مواقع زوج به سختی می توانند ارتباط صمیمانه عاطفی و عاشقانه با هم ارتباط برقرار کنند ، به خصوص اگر فرزند هم داشته باشند زیرا محیط زندگی محدود کننده و استرس زا خواهد شد و تمام وضعیت باعث می شود توجه مداوم کافی به ارتباط صمیمانه و رابطه عاشقانه دشوار باشد .

به گزارش خط سلامت تحقیقات اخیر نشان می دهد چند مرحله ساده می تواند به برقراری ارتباط صمیمانه با شریک زندگی کمک کند .یکی از این مطالعات جدید نشان داد هنگامی که از شریک زندگی خود برای انجام کارهای کوچک قدردانی کنید احساس مثبت تر و صمیمی تر نسبت به شما خواهد داشت .تشکر پیوندهای بیشتری بین افراد ایجاد می کند ، اما محققان خاطرنشان کردند برخی از تشکر ها ممکن است باعث احساس گناه یا خجالت در طرف مقابل شود. آنها دریافتند  وقتی احساس سپاسگزار بودن مربوط به نیازهای فرد است همسرش احساس محبت بیشتری می کند و این کار ارتباط صمیمانه بین دو نفر را افزایش می دهد.  این ابراز سپاس ها احساسات مثبت تری را در گیرنده نسبت به شریک زندگی ایجاد می کند و می تواند به ویژه برای ارتباط صمیمانهدر دوره کووید 19 ( COVID-19 )  و قرنطینه موثر باشد.

دو یافته دیگر نشان می دهد چه مورد دیگری می تواند کمک کند.

خواسته های شخصی

یک مطالعه نشان داد برقراری ارتباط صمیمانه و بیان خواسته ها با شریک زندگی مربوط به اهداف شخصی ، کار و خواسته های یکی از همسران است و تمایل او را نشان می دهد تا همان خواسته ها را به روش خود در شریک زندگی اش برانگیزد. و این احساس ارتباط صمیمانه بیشتری بین آنها ایجاد می کند. با این حال احتمال وجود نتایج مثبت یا منفی را افزایش می دهد.  نتیجه مثبت یک همسویی مشترک این است که می تواند احساس صمیمیت را تقویت کند.

اما ممکن است نشان دهد زوج چندان همسو نیستند که گاهی منجر به تلاش های مثبت و سازنده برای حل  اختلافات می شود. یا ممکن است ناسازگاری عمیق تری را نشان دهد.

یافتن خوشبختی با یکدیگر سلامتی را افزایش می دهد

سومین مطالعه اخیر پیوند جالبی پیدا کرده است: زوجینی که ابراز خوشبختی می کنند فقط بخاطر این است که در کنار هم هستند و در فراز و نشیب های زندگی با هم روی یک موج قرار دارند.چنین زوجهایی با افزایش سن ، عوامل خطر کمتری را تجربه می کنند. چنین زوجهایی احتمالاً هسته مشترک لذت بردن از  یکدیگر را  چه به طور تصادفی و شانس یا به دلیل اینکه آنها  روی آن کار کرده اند در اختیار دارند.

شواهد جمع آوری شده از مطالعات راهنمایی مفیدی برای یافتن راه هایی برای حفظ صمیمیت در فشار روانی کووید 19 (COVID-19) پیش روی می گذارد که در طولانی مدت برای حفظ ارتباط عاطفی و عاشقانه مفید است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن