زوج و خانواده

خیانت/ درد خیانت را با این 3 تکنیک تسکین دهید

چه می شود که در دنیایی پر از افراد جذاب و زیبا در حالی که عشق و تعهد به همسر وجود دارد خیانت صورت می گیرد؟

خط سلامت: مینو کیا: خیانت کردن یکی از مسائلی است که ذهن گروه زیادی از افراد را در روابط شان دچار چالش می کند. حتی کسانی که در یک رابطه راضی کننده و متعهد هستند گاهی ممکن است  به سمت دیگران جذب می شوند. در مراحل اولیه یک رابطه جدید بسیاری از افراد چنان روی همسر خود متمرکز شده اند که به راحتی متوجه جذابیت دیگران نیستند که حواسشان را پرت کند.

یه گزارش گروه ترجمه خط سلامت اما این مرحله از تمرکز شدید در اوایل یک رابطه صمیمی یعنی تقریباً شش ماهه نخست به اوج خود می رسد و در سال بعد به تدریج کاهش می یابد. اما این چیز بدی نیست و به این معنا است که ما به مرحله راحت تر و همراهانه تری از عشق رمانتیک می رویم و چسبندگی های بین زوجین کم تر خواهد شد.

با این وجود دیگران جذاب همواره وجود دارند و برخی از افراد با دیدن این جذابیت ها دوباره تمایل به برقراری رابطه را در خود احساس می کنند. خارج از آن مرحله شدید عشق پرشور (و حتی بعضی اوقات حتی در آن زمان) ، ما به طور خودکار به سمت کسانی که جذابیت دارند جذب می شویم. تحقیقات فیزیولوژی مغز و اعصاب نشان می دهد تماس چشمی صرف با یک فرد جذاب باعث فعال شدن مناطق مغزی مرتبط با پاداش و رویکردهای سریع می شود.

محققان دریافتند با افزایش جذابیت افراد جدید که جایگزین عاطفی فرد قبلی زندگی شخص شده است رضایت و تعهد در روابط او کاهش می یابد و خیانت دلیل اصلی این از بین رفتن است.

از جذابیت تا خیانت

چه کاری می توان انجام داد؟ ما غالباً در شرایطی هستیم که مجبوریم زمان قابل توجهی را با دیگران جذاب داشته باشیم. ما به طور معمول با دیگران زمان بیشتری را نسبت به همسر مان صرف می کنیم.

افراد جذاب می تواند زندگی را پیچیده کنند. تحقیقات نشان می دهد بیشتر افراد (در حدود 84٪) می گویند که برای حفظ تک همسری با شریک زندگی خود توافق دارند ، اما بیش از نیمی از آنها (55٪) هرگز درمورد تک همسری مستقیم با شریک زندگی خود صحبت نکرده اند. حضور یک فرد جذاب در زندگی روزمره فرد پیش بینی کننده قوی خیانت است ، که حتی اغلب کیفیت و شخصیت را برهم می زند .

 چگونه با توجه به اجتناب ناپذیری تعامل با افراد جذاب خیانت نکنیم؟

تحقیقات نشان می دهد استراتژی هایی که توسط گروهی از افراد استفاده شده است و در طولانی مدت با وجود حضور افراد جذاب خیانت نکرده و متعهد بوده اند مربوط به پاسخ های شناختی و رفتاری شان هنگام تعامل با افراد جذاب بوده است.

تکنیک های رفتاری برای خیانت نکردن

  • تماس های چشمی را کوتاه کنید

با لاس زدن یا صادقانه بودن در مورد احساسات جذابیت خود را حتی غیر کلامی با کسی در میان نگذارید.

  •  خودتنظیمی

وقتی با یک فرد جذاب در مکانی قرار دارید به افکار غیرجنسی فکر کنید!  و تمرکز زیادی روی برخی از تصاویر واقعاً جذاب نداشته باشید. خیانت یک دامنه لغزنده است. نقاط ضعف خود را بشناسید و چند قدم جلوتر آماده شوید.

  • ارزیابی کمتر مثبت 

در روانشناسی به این امر اثر تخریب گفته می شود. به جای تمرکز روی اینکه آنها چقدر بامزه یا باهوش هستند ، یا چقدر زیبا در آن لباس دیده می شوند فکر کنید آن قدر ها هم که دیگران می گویند در مورد این فرد جذابیت وجود ندارد جذاب نیستید تمرکز کنید. تخیلات نیمه شب درمورد افراد جذاب اگر چه ممکن است بی ضرر باشد ، اما اگر به تعاملات روزمره شما مربوط می شود ، خیال پردازی بوده و خطرساز خواهد بود. افکار خود را عمداً دور کنید. روی آنچه واقعاً در مورد همسرتان و همه چیزهایی که در رابطه با او به دست می آورید ، تمرکز کنید.

نتیجه نهایی این است که خیانت معمولاً “اتفاق نمی افتد” علی رغم آنچه ممکن است به خود بگوییم و سقوط از مسیر بدون هیچ محدودیتی آسان است. بسیار آسان. بنابراین ، به طرز عمیقی با خود صادق باشید: آیا حاضرید رابطه خود را ترک کنید یا آن را از دست دهید؟ اگر اینگونه نیست ، تصدیق کنید که جذابیت دیگران امری طبیعی و مثبت است ، اما آسیب پذیری های خود را نیز تشخیص دهید ، خصوصاً اگر مدت زمان طولانی را ناچارید تا با فرد جذاب سپری کنید. استراتژی های بالا نقطه شروع خوبی برای ماندن در روابطی است که روزگاری برای مان جذاب ترین و زیبا ترین بود. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن