روانشناسی 45+

رویکردهای جدید درمان آلزایمر

خط سلامت: مینو کیا:  مطالعات تجمع پلاک ها و گرفتگی ها را به از دست دادن حافظه ، تغییرات شخصیتی و مشکلات مربوط به فعالیت های عادی روزمره مرتبط با زوال عقل مرتبط کرده است .

اپی ژنتیک و پتانسیل اصلاح ژن ها

یکی از جدیدترین و امیدوار کننده ترین راههای درمانی که دانشمندان در حال کشف آن هستند ، منطقه ای از مطالعه به نام اپی ژنتیک است. اپی ژنتیک شامل مکانیسم های بیولوژیکی است که ژن ها را در سلول ها روشن یا خاموش می کند.

محققان در حال بررسی داروهای اپی ژنتیکی هستند که باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در سلول ها می شوند، ژن ها را فعال یا غیرفعال می کنند تا علائم آلزایمر را بهبود بخشند .

ارتباط روده و مغز 

شواهد نشان می دهد میکروبیوم روده تقریباً در همه جنبه های سلامتی ما نقش دارد. در چند تحقیق نحوه ارتباط بی نظمی در میکروبیوم روده با آلزایمر بررسی شده است.دکتر دیوی می گوید: بیوم روده به طور پیچیده ای در التهاب نقش دارد .

طبق مطالعه ای که ژانویه 2019 در Science Advances منتشر شد ، دیوی می افزاید : علل عفونی مانند باکتری های دهان ناشی از التهاب لثه با زوال عقل ارتباط دارد  .

تحقیقات دیگر  نشان داد که درمان ضد ویروسی هرپس زوستر ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد.

دیوی می گوید: “همه این مطالعات نشان می دهد که فقط وجود پلاک های پروتیینی  و درهم پیچیدن تاو مهم نیست.” “به نظر می رسد به احتمال زیاد برای ایجاد علائم بالینی زوال عقل ، فرد  مشکلی در سیستم ایمنی یا  تماس قبلی با عفونت داشته باشد که او را در معرض خطر قرار می دهد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن