روانشناسی 45+

ذره بین روانشناسانه بر خلق و خوی زنان یائسه

در دوره ی یائسگی زنان دچار تغییرات در خلق و خو می شوند که شناخت آن اهمیت زیادی دارد.

خط سلامت : مینو کیا : زنانی که به دوره ی یائسگی و میانسالی وارد می شوند ، بیشتر در معرض افسرده شدن قرار دارند.

به گزارش گروه ترجمه ی خط سلامت محققان می گویند علائم افسردگی با انتقال به دوره ی یائسگی به علت تغییر در سطح هورمون ها است.

بر اساس مقاله ی جدیدی که در سال 2020 صورت گرفته است 485 زن اهل ترکیه که 45 تا 78 سال داشتند مورد بررسی قرار گرفتند و علائم افسردگی و ترس از مرگ در میان زنان یائسه و میانسال مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که 41 درصد از آن ها دچار نوعی افسردگی بودند.

عوامل افسردگی در یائسگی و میانسالی

به گفته ی متخصصان مرگ همسر ، طلاق ، مصرف الکل ، مصرف داروها ، ناتوانی های جسمانی و روانی و داشتن بیش از چهار فرزند زنان را در دوره ی یائسگی و میانسالی افسرده می کند.

به گفته ی دکتر استفانی فائوبیون زنانی که استرس زیادی را از قبل تجربه کرده اند ، بیشتر در معرض افسردگی ، یائسگی و میانسالی قرار دارند.

درمان های در دسترس

به گفته ی این متخصص باید زنان در مورد مشکلات خلقی خود در دوره ی یائسگی آگاه باشند. درمان های دارویی ضد افسردگی به عنوان خط اول درمان افسردگی اساسی باید مورد توجه قرار گیرد و این داروها در کاهش علائم یائسگی ( تعرق شبانه ، گر گرفتگی ، اختلال خواب ) اهمیت دارد. همچنین در صورت امکان متخصصان هورمون درمانی را توصیه می کنند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن