مثبت اندیشی

هزار و یک دلیل برای شاد بودن

شاد زیستن اگر چه تا حدی به محیط خانواده و ژنتیک مربوط است ولی روان شناسان آن را مهارتی می دانند که قابل کسب شدن است.

خط سلامت: شادی یک مهارت است، هر چند که زندگی در یک محیط خانوادگی شاد به عنوان عامل مهمی در شاد زیستن تلقی می شود.

به گزارش خط سلامت روان شناسان می گویند شادی و احساس خرسندی بر خوشبختی افراد موثر بوده و باعث می شود

که آنان عملکرد بهتری را در طول زندگی داشته باشند. پژوهش های صورت گرفته نشان می دهد که شادی فقط بر سلامت روان افراد موثر نیست و بر سلامت جسمانی و سایر دستگاه های بدن تاثیر عمیقی خواهد داشت.

قلب های سرشار از شادی

به گزارش گروه ترجمه خط سلامت مطالعات نشان می دهد که افراد شاد از سلامت بیشتری در دستگاه قلب و عروق بهره مند هستند و کمتر دچار کاهش یا افزایش در فشار خون می شوند و ضربان قلب آن ها با ریتم منظم تری صورت می گیرد.

سیستم ایمنی قوی تر

شاد ها دستگاه ایمنی شان قوی تر است. پژوهش ها نشانگر آن است که شادی باعث می شود تا فرد بهتر بتواند در برابر عوامل بیماری زا مقاومت کند و کمتر بیمار شود. از سوی دیگر پژوهش ها نشان می دهد شاد ها نه تنها کمتر بیمار می شوند، بلکه سریع تر بهبود پیدا می کنند.

استرس کمتر

به گزارش خط سلامت شاد ها کمتر دچار استرس می شوند. زیرا شادی در ترشح هورمون ها تاثیر مسقیمی دارد و در بدن افراد شاد سطح کمتری از هورمون استرس(کورتیزول) را می شود یافت. کاهش این هورمون در سلامت قلب و دستگاه خون نیز مهم است.

شاد ها کمتر درد می کشند

پژوهش ها نشان می دهد که شادی باعث کاهش درد در بدن به خصوص در عضلات و سیستم گوارش می شود. در این پژوهش ها روشن شده است که شاد ها در بیماری هایی که با التهاب های مزمن و در مفاصل مربوط است کمتر دچار می وند.

شادی و مغز

طبق پژوهش های صورت گرفته افراد شاد از سلامت مغز بیشتری برخوردارند و رشد نورون های مغز در آنان بهتر صورت می گیرد. به این علت اتصالات نورونی بهتر صورت گرفته و از شناخت بهتری برخوردار می شوند.به همین علت است که افراد شاد بهتر می توانند به تجزیه و تحلیل امور بپردازند و از تمرکز و حافظه ی بهتری برخوردار باشند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن