روانشناسی فردی

چه درد های روانی، جسمی می شوند

درد های جسمانی در پاره ای از مواقع مربوط به مشکلات روانی است.

خط سلامت: کمر درد شایع ترین دردی است که افراد به آن مبتلا می شوند. پژوهش ها نشان می دهد که بین شدت کمرد درد و افسردگی و اضطراب رابطه ی مستقیمی وجود دارد و افرادی که دچار کمر درد هستند، اگر مضطرب یا افسرده باشند، درد بیشتری را تجربه خواهند کرد.

به گزارش خط سلامت متخصصان می گویند ریشه ی بسیاری از کمر درد ها معلوم نیست و هیچ علت خاصی برای آن ها وجود ندارد. آنان معتقدند کمر دردی که بیشتر از سه ماه ادامه پیدا کند در واقع به یک درد مزمن تبدیل شده است و باعث می شود که فرد کیفیت زندگی اش را از دست بدهد. متخصصان می گویند درد های مزمن با خود افسردی را به همراه خواهند آورد و فرد به علت اضطرابی که دارد می واهد بداند که این درد چرا بهبود پیدا نمی کند، بنابر این افکارش به شدت درگیر خواهد شد و بهبود فرد را با کندی مواجه می کند.

متخصصان می گویند درد های جسمانی باید توجه ویژه ای به درد های روانی به خصوص افسردگی و اضطراب شود. بررسی این مساله نه تنها کمک می کند که فرد درد کمتری را تحمل کند، بلکه باعث می شود با درمان های روانی طول مدت بیماری کاهش یابد و فرد زودتر به بهبود برسد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن