دسته‌بندی نشده

تنها چاره ی مصون ماندن از استرس ها برای خبرنگاران

خبرنگاران حوادث و روزنامه نگاران چگونه باید از استرس مصون بمانند؟

خط سلامت: استرس روی زندگی خبرنگاران تاثیرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد. پژوهشگران می گویند داشتن شناخت و آگاهی و تغییر دادن سبک زندگی و شیوه ی نگرش خبرنگاران کمک می کند که دچار اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) نشوند.

به گزارش گروه ترجمه ی خط سلامت این مطالعه روی 167 روزنامه نگار آمریکایی که در معرض خطر اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مربوط به کار قرار داشتند صورت گرفته و در آن عوامل شخصی و محیطی مرتبط بررسی شده است.

محیط و استرس

این عوامل شامل قرار گرفتن در معرض عوامل استرس زای در زندگی شخصی، عوامل استرس زا مربوط به کار و عوامل استرس زا سازمانی بروند.

شخصیت و استرس

همچنین ویژگی های شخصیتی و سبک های مقابله با خطر و تاب آوری مورد بررسی قرار گرفت.

تحلیل رگرسیون، مقابله هیجانی اجتنابی، سطوح بالاتر استرسور های سازمانی ادراک شده، شدت مواجه با عوامل استرس زا مربوط به کار و تاریخچه آسیب های شخصی را به عنوان عوامل خطر و صورت معنادار مرتبط با اختلال استرس پس از سانحه شناسایی کرد.

فضای کار و استرس

این گزارش حاکی است شناخت روزنامه نگاران از جو سازمانی و مدیریت مشکلات کار می تواند با شدت علائم اختلال استرس پس از سانحه مرتبط باشد.

افرادی که علائم اختلال استرس پس از سانحه مربوط به کار را دارند باید فرصت های سازمانی برای کاهش خطر اختلال استرس پس از سانحه برای آنان لحاظ شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن