دسته‌بندی نشده

تفاوت روانی زنان و مردان

رابطه جنسی در مردان و زنان

خط سلامت : تفاوت های روانی زنان و مردان دیدگاه متفاوت آنان را به رابطه ی جنسی و مسائل زناشوئی به دنبال دارد.

روان شناسی زنانه و مردانه در پی تحقیقات و پژوهش های گسترده صورت گرفته است.

دیدگاه زنانه و مردانه

به گزارش خط سلامت دیدگاه زنان و مردان در رابطه ی جنسی تفاوت قابل ملاحظه ای دارد. هر چه زنان و مردان از این دیدگاه های متفاوت آگاه باشند، به پایداری بیشتری در روابط خود خواهند رسید.

تفاوت های زنانه و مردانه

زنان در رابطه ی جنسی به دنبال عواطف مثبت و احساسات هستند ولی مردان بر جنبه های فیزیولوژیکی بیشتر توجه دارند. به همین علت است که اگر این نیاز زنان در رابطه مورد توجه قرار نگیرد سرد شده و دلخور خواهند شد.

زنان در رابطه ی جنسی به تشریفات  و مقدمات و ابراز احساسات مردان علاقه مند هستند ولی مردان بر این موضوع پافشاری خاصی ندارند.

استقلال

به گزارش خط سلامت اگر مردان در زندگی با دخالت های زیاد همسر خود در محور های مالی و کاری و معاملات رو به رو شوند همسر خود را مانعی بر سر راه زندگی زناشوئی قلمداد خواهند کرد و در نتیجه در رابطه ی جنسی سرد و بی انگیزه خواهند شد.

از شهود تا هدف گرایی

یکی دیگر از محور هایی که تفاوت های روانی زنانه و مردانه را رقم می زند مربوط است به این که زنان اهل بینش و شهود ولی مردان اهل عمل و هدف هستند.

شناختن این تفاوت ها باعث می شود تا زنان و مردان بتوانند در زمان هایی که با م اختلاف نظر دارند به جای لجبازی و آزار دادن یکدیگر یا تفسیرهایی که آنان را از هم دور می کند به حل و فصل مسایل بپردازند و با سعه صدر و تقویت عواطف از پس مشکلات برآیند و خیانت را راه حل اصلی و نهایی ندانسته و زخم های عمیق در رابطه جنسی و عاطفی هم ایجاد نکنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن