روانشناسی فردینوتیفیکیشن

رابطه روزهای گرم و خشونت های خیابانی را می دانید؟ / تحقیقات بر سازگاری با گرما تاکید دارد

خط سلامت: خشونت های خیابانی، یکی از معضلات اصلی جوامع مختلف در سزاسر جهان است.

به گزارش خط سلامت کشف عواملی که منجر به افزایش خشونت های خیابانی می شود؛ به کاهش وقوع جرم و جنایت کمک می کند.

رابطه روزهای گرم و خشونت های خیابانی

مراکز جنایی برخی کشورها در گزارش های خود اعلام کرده اند در روزهای گرم شاهد افزایش خشونت‌های مسلحانه هستند. محققان شروع به کشف گرما به عنوان عاملی برای خشونت با سلاح گرم کرده‌اند، اما تحقیقات کنونی در مورد این موضوع محدود است و تنها بر چند شهر متمرکز است.

تیراندازی های ناشی از گرم

اکنون، یک مطالعه جدید توسط دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه بوستون و دانشکده مددکاری اجتماعی دانشگاه واشنگتن، اولین تحلیل در نوع خود را از تیراندازی های ناشی از گرما به عنوان یک مشکل در سراسر کشور ارائه می دهد.

در این مطالعه، رابطه ثابتی بین دمای بالاتر و خطر بالای تیراندازی در 100 شهر پرجمعیت این کشور نشان می دهد.

شدیدترین افزایش خشونت با اسلحه

این مطالعه جامع نشان می‌دهد تقریباً 7 درصد از عکس‌برداری‌ها را می‌توان به دمای بالاتر از میانگین روزانه نسبت داد، حتی پس از تنظیم الگوهای فصلی یافته ها نشان می دهد مناطق شمال شرقی و غرب میانه شدیدترین افزایش خشونت با اسلحه را در روزهای گرمتر از حد معمول تجربه می کنند.

دکتر جاناتان جی، نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: مطالعه ما شواهدی قوی ارائه می‌دهد که دمای روزانه نقش معناداری در نوسانات خشونت با اسلحه دارد.

خشونت با اسلحه

خشونت با اسلحه علت اصلی مرگ و میر در میان کودکان و نوجوانان است. از آنجا که تغییرات اقلیمی تهدید می‌کند دمای روزانه خشونت با اسلحه را حتی بیشتر می‌کند، محققان می‌گویند این یافته‌ها بر نیاز به سیاست‌ها و برنامه‌های مستمری تأکید می‌کند که جوامع را با گرما سازگار کرده و خطر خشونت ناشی از گرما را کاهش دهد.

سازگاری با گرما

دکتر ویویان لیون، دانشمند محقق، می گوید: مطالعه ما واقعاً اهمیت استراتژی های سازگاری با گرما را که می تواند در تمام سال مورد استفاده قرار گیرد و همچنین نیاز به آگاهی و توجه منطقه ای خاص در مناطقی که این رابطه قوی ترین است، برجسته می کند.

چه چیزی باعث ایجاد ارتباط بین گرما و خشونت با اسلحه می شود؟

دکتر جی می‌گوید: ممکن است گرما باعث استرس و باعث می شود افراد بیشتر از پرخاشگری استفاده کنند یا مردم در روزهای گرم تر بیرون بروند و تعاملات بیشتری داشته باشند که فرصت های بیشتری برای درگیری و خشونت ایجاد می کند. به احتمال زیاد، ترکیبی از هر دو است.

به گفته محققان به دلیل نوسانات شدیدتر دما در آن مناطق یا به دلیل اینکه شهرهای این مناطق کمتر با گرما سازگاری دارند، خشونت های ناشی از گرما بیشتر مشهود باشد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن