روانشناسی فردینوتیفیکیشن

کمردرد به کدام بیماری روانی دامن می زند؟ / اگر کمر درد دارید بخوانید

خط سلامت:بین پریشانی های روانی و کمر درد رابطه مستقیم وجود دارد؛ این رابطه بار دیگر صحت این ادعا را که جسم و روان به هم تاثیر می گذارند؛ تایید می کند.

به گزارش خط سلامت تحقیقات جدید نشان می دهد پریشانی روانی منجر به افزایش کمر درد می شود.

ناهماهنگی شناختی و کمردرد

پژوهش ها نشان داده است ناهماهنگی شناختی احتمال ابتلا به کمردرد را هنگام انجام کارهای سنگین افزایش می دهد. وقتی افراد با اطلاعات متضاد با عقاید و باورهای خود مواجه می شوند؛  ناهماهنگی شناختی اتفاق می افتد. افراد معمولا برای محافظت از خود در برابر اضطراب ناشی از ناهماهنگی شناختی از مکانیسم های دفاعی مانند انکار و دلیل تراشی یا رفتارهای جبرانی استفاده می کنند؛ مثلا یک پزشک که به طور بالقوه مضرات مصرف سیگار را می داند، ولی بازهم سیگار می کشد ممکن است برای کاهش اضطراب بیش از حد ورزش کند و یا بهترین برند سیگار را به دلیل کم خطر بودن مصرف کند. پژوهش ها نشان داده است ناهماهنگی شناختی احتمال ابتلا به کمردرد را هنگام انجام کارهای سنگین افزایش می دهد.

اضطراب و کمردرد

پژوهش ها نشان داده است اضطراب ناشی از ناهماهنگی شناختی احتمال ابتلا به کمردرد را هنگام انجام کارهای سنگین افزایش می دهد.

هر چه نمره ناهماهنگی شناختی بالاتر باشد، فشار وارد بر قسمت‌های فوقانی و تحتانی ستون فقرات بیشتر می‌شود؛ در نتیجه احساس گردن درد و کمر درد افزایش می یابد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن