زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

ازدواج شاد 3 پنجره را به روی تان باز می کند / آخرین یافته حرف را تمام می کند

افرادی که در ازدواج شاد هستند سالم تر هستند.

سلامتی جسمانی و روانی مزیت حاشیه ای یک ازدواج شاد است.

ازدواج شاد و سلامت

محققان داده های مربوط به بیش از 1600 فرد متاهل را که سلامت آنها به مدت بیست سال پیگیری شده بود، تجزیه و تحلیل کردند. آنها همچنین در مورد سطح تعارض در ازدواج در طول دوره مطالعه مورد بررسی قرار دادند.

با گذشت زمان نه تنها افراد در ازدواج شاد بیشترین سلامت را در ابتدای مطالعه گزارش کردند، بلکه شادی زناشویی بالاتر نیز با سلامتی بهتر همراه بود. برعکس، ازدواج‌هایی که سطوح بالاتر تعارض را گزارش می‌کردند، سلامت ضعیف‌تری از سلامت را گزارش می‌کردند.

ازدواج شاد و حمایت

دلیل احتمالی این پدیده، به گفته محققان، «فرضیه حمایت اجتماعی» است. در یک رابطه رضایت‌بخش و حمایت‌کننده، زوج‌ها از نظر عاطفی نزدیک هستند و در مقابل استرس از هم محافظت می‌کنند. در یک ازدواج مشکل داراین اتفاق کمرنگ می شود. در واقع، یک رابطه ناکارآمد خود منبع بالقوه استرس است.

ازدواج شاد و استرس

همچنین، همسران در یک ازدواج شاد، عادات مرتبط با سلامت یکدیگر را زیر نظر دارند، مراجعه به پزشک و سایر رفتارهای سالم را تشویق می کنند و مشکلات یا علائم را زودتر تشخیص می دهند. ریک میلر، نویسنده این مطالعه و محقق زندگی خانوادگی گفت: این حمایت در ازدواج شاد ، استرس را کاهش می‌دهد و به سلامتی کمک می‌کند .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن